سرپرست شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی مطرح کرد؛

کسری ۱۰۱ میلیون متر مکعبی مخازن آب خراسان جنوبی/ تجهیز بیش از ۹۰ درصد چاه های استان به کنتور هوشمند

سروری با بیان اینکه ۱۰۱ میلیون متر مکعب کسری مخازن در استان داریم، گفت: مصرف آب از منابع تجدید پذیر استان ۱۰ درصد بیشتر است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سعید سروری سرپرست شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی امروز در نشست خبری مدیران شرکت آب و برق خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: هر ساله نیاز به آب افزایش دارد در حالیکه حجم آب ثابت است.
وی افزود: با توجه به حفر چاه ها تعادل بین تامین و مصرف آب بهم خورده است.
سرپرست شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی بیان کرد: از ۱۳ هزار و ۵۹۹ منبع آبی استان ۲۸ درصد چاه است که ۷۳ درصد برداشت از منابع آب زیر زمینی را به خود اختصاص داده است.
سروری با بیان اینکه ۱۰۱ میلیون متر مکعب کسری مخازن در استان داریم، عنوان کرد: مصرف آب از منابع تجدید پذیر استان ۱۰ درصد بیشتر است.
وی به تدوین سند سازگاری با کم آبی اشاره کرد و گفت: ۸۸ درصد میزان مصرف آب زیرزمینی مربوط به بخش کشاورزی است.
سرپرست شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی به نصب کنتور هوشمند اشاره و بیان کرد: با توجه به نصب کنتور هوشمند ۱۸ درصد میزان مصرف آب کاهش یافته است.
سروری در مورد صدور مجوز برای حفر چاه در دشتهای استان، اظهار کرد: با توجه به اینکه اکثر دشتهای استان، ممنوعه است مجوز حفر چاه در این دشت ها صادر نمیشود.
وی خاطرنشان کرد: حفر چاه برای مصارف صنعتی در مناطق غیر ممنوعه انجام میشود‌.
سرپرست شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی در مورد انتقال آب از دریای عمان برای استانهای شرق کشور، عنوان کرد: بحث انتقال آب برای استان از سوی دریای عمان مطرح بود که از اسفندماه سال گذشته بحث انتقال آب از خلیج فارس مطرح شده و مقرر شده وزارت صمت این اقدام را بر عهده بگیرد.
سروری افزود: برنامه ریزی شده طرح انتقال آب از خلیج فارس برای استانهای شرق کشور طی مدت ۵ سال با عنوان طرح امید اجرایی شود.
وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد چاه های آب استان مجهز به کنتور هوشمند است، گفت: در بخش صنایع و خدمات ۴۰ درصد و آب شرب ۶۰ درصد مجهز به نصب کنتور هوشمند است.
انتهای پیام/۱۲۷