نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

کسی که منویات بیگانه را پیاده می‌کند، چهره بیگانه است/ حقوق‌های نجومی، اختلاس‌ها و دزدی‌ها طرح‌های دشمن است

آیت‌الله عبادی گفت: تصمیم سازی، تصمیم گیری، بی عدالتی، حقوق های نجومی، اختلاس ها، دزدی ها و ترویج گران فروشی ها اتفاقی نیست بلکه پروژه وطرح های دشمن است، زیرا بهترین برنامه دشمن این است که شرایطی ایجاد کند تا جامعه فاسد گردد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، در دیدار با اعضای طرح اندیشه ناب ضمن عرض تسلیت ایام مصائب اهل بیت و شهادت حضرت رقیه(سلام الله علیها) و همچنین بزرگداشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: مکتب حیات بخش انبیاء الهی، زیرساخت محکمی را برای رشد و کمال انسان ها ارائه فرموده است، که اگر آن تحقق پیدا کند همه مشکلات بشر حل می گردد و تا آن حاصل نگردد همواره بر مشکلات افزوده خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس در مقابل ابوجهل هایی مثل تهاجم صدام و بلوک شرق الحادی و بلوک غرب فاسد پیش آمد، افزود: دشمنان برای برهم زدن میدان، حمله نظامی می کنند لذا راهی جز دفاع مقدس نیست، اما اگر آن حمله و هجوم دشمنان نباشد، بهترین پیروزی در ارائه تمدنی است که مقام معظم رهبری در فرمایشاتشان بارها به آن اشاره داشته اند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه در تمدن اسلامی اندیشه ها، مغزها و افکار به تصرف درمی آید، تصریح کرد: مشکل ما این است که دشمنان ما بسیار زودتر از خود ما متوجه سخنان و موضوعات می شوند لذا برای مقابله با آن طرح های کارشناسی شده ای را ارائه و اجرا می کنند.
آیت الله عبادی ادامه داد: شخصیت امام خمینی(ره) و کلیه آنهایی که جذب امام خمینی(ره) بودند و موجی که شروع شد و شرایط را تغییر داد، آنقدر پرجاذبه بود که مردم از جماهیر شوروی به سمت ایران می آمدند و این در حالی بود که می دانستند اگر در تیررس قرار می گرفتند جانشان را از دست می دادند.
وی گفت: جاذبه امام خمینی(ره) غرب را نیز تحت تاثیر قرار داد اما دشمنان طرحی ریخته بودند که این جاذبه را کمرنگ کنند.
امام جمعه بیرجند یادآور شد: جنگ تحمیلی که طرح و برنامه دشمن بود، ظاهرش یک جنگ نظامی بود، اما باطن آن یک جنگ فرهنگی بود زیرا در این جنگ افراد خوب و شایسته به شهادت رسیدند.
آیت الله عبادی مطرح کرد: همواره طرح دشمن این بوده است که انسان های خودساخته، با ایمان و با تقوا را در جنگ ها از میان بردارد، زیرا به همان نسبتی که موفق شود، به همان نسبت فرهنگ را خدشه دار می کند.
وی یادآور شد: صدام هنگامی که بر خلاف قوانین بین المللی، قرارداد الجزایر را پاره می کند و دستور حمله می دهد، هم بلوک شرق و هم بلوک غرب از وی پشتیبانی می کنند، و این در حالی است که تمام دنیا این صحنه ها می بینند اما سازمان های بین المللی می گفتند که ما ابتدا باید تحقیق کنیم تا متوجه گردیم شروع کننده جنگ چه کسی بوده است که بعد از ۸ سال به این نتیجه می رسند که صدام ابتدا جنگ را آغاز کرده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: دشمنان همچنین منافقین را مجهز کردند که در خیابان و کوچه و… حدود ۱۷ هزار از بهترین انسان های ما را ترور کردند، لذا باید گفت نمره استعمارگران و سازمان های بین المللی در شیطنت، نمره ممتاز است.
آیت الله عبادی با بیان اینکه مردم عزیز ما در جنگ ۸ ساله کم نیاوردند، گفت: دشمنان اگرچه مطهری ها، بهشتی ها، مصطفی چمران ها، صیاد شیرازی ها را از جامعه گرفتند اما جامعه ما هر شهیدی که بر دوش می کشید فریاد می زد که ایران پُر از بسیجی، مطهری و بهشتی است.
وی افزود: بعد از گذشت چهل سال از انقلاب با همه ریزش هایی که با ترور، جنگ و تهاجم فرهنگی از ما گرفته شد، اما رویش های جوانانی چون شما کم نبوده، نیست و نخواهد بود.
امام جمعه بیرجند مطرح کرد: دشمنان نمونه هایی که به خاطر کمالات ایمانی، اسلامی و انقلابی، پرجاذبه هستند را از میان برمی دارند، سپس در افکار عمومی جهان برای اینکه این جاذبه را خنثی کنند آدم های پست، بی‌دانش و مزدور همچون داعش، منافقین و دیگر گروهک های تروریستی را به عنوان مسلمان مطرح می کنند.
آیت الله عبادی تأکید کرد: غرض اصلی دشمنان این است که جاذبه نظام مقدس جمهوری اسلامی را از جهان بگیرند و در افکار عمومی جهان، اسلام خودشان را معرفی کنند.
وی افزود: پاسخ طرح های دشمنان دقیقا خودسازی هایی است که کمبودها را پر کند و آن همین راهی است که شما جوانان در پیش گرفته اید.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه نفوذ در تصمیم سازی و تصمیم گیری نتیجه‌اش مشکلات موجود است، گفت: قانون اساسی ما اگر اجرا می شد ما اکنون هیچ مشکلی نداشتیم.
آیت الله عبادی بیان کرد: تصمیم سازی، تصمیم گیری، بی عدالتی، حقوق های نجومی، اختلاس ها، دزدی ها و ترویج گران فروشی ها اتفاقی نیست بلکه پروژه وطرح های دشمن است، زیرا بهترین برنامه دشمن این است که شرایطی ایجاد کند تا جامعه فاسد گردد.
وی گفت: اولویت امروز در این است که رویش های انقلاب به گونه ای باشد که در داخل و خارج مشخص شود دروغگو، درستکار و بیگانه پرست کیست و این خود به خود در دراز مدت مشخص خواهد شد و به رسوایی آنها خواهد کشید و گناه بزرگی که نسبت به گمراه کردن بشر روی زمین کرده اند، آنها را روسیاه خواهد کرد.
امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه دشمنان شیطنت های بسیار کرده اند اما در حال شکست خوردن هستند، افزود: اگر روزی برسد که همه مسئولین ما تحت نفوذ بیگانه شرق و غرب نباشند و گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی باشند و با این مردم خوب، آن منویات انقلاب را در عمل پیاده کنند آن روز شما برنده خواهید بود و آن روز دور نخواهد بود و فرا خواهد رسید.
آیت الله عبادی خاطر نشان کرد: بهترین و موثرترین برگ پیروزی این است که طرح هایی از پیاده کردن آرمان های انقلاب و اسلام ارائه دهیم.
وی تصریح کرد: دشمنان هر کاری که از دستانشان برمی آمده است انجام داده اند، اما آنها به پایان خط رسیده اند و ما اکنون می خواهیم آرمان های خود را تعقیب کنیم.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ابراز داشت: شما کارتان را تسریع و توسعه دهید و تلاش کنید تا جوانان مسجد، محله و کشورتان را بیش از پیش به آرمان های انقلاب نزدیک کنید تا تحت نفوذ بیگانگان قرار نگیرند.
آیت الله عبادی با بیان اینکه کسی که منویات بیگانه را پیاده می کند، چهره بیگانه است، گفت: امروز شما در دنیا آنقدر مشتری دارید که در خیابان های واشنگتن، لندن برلین و پاریس حرف شما را می زنند و این سرمایه بسیار بزرگی است که امروز در اختیار شما قرار دارد.
انتهای پیام/۴