فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی خبر داد

کشف بیش از یک تن مواد مخدر در خراسان‌جنوبی/ پنج نفر دستگیر شدند

شجاع گفت: یک تن و ۷۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در دو روز تعطیلات پایان هفته اخیر در استان خراسان جنوبی کشف شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار مجید شجاع فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران از کشف یک تن و ۷۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در ۲ روز تعطیلات پایان هفته اخیر در استان خبر داد.
وی با بیان این‌که این میزان کشفیات در چهار عملیات جداگانه در مناطق عمومی فرماندهی انتظامی استان کشف شده، افزود:در این عملیات پنج نفر قاچاقچی دستگیر شدند.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: همچنین سه دستگاه خودرو شامل اتوبوس، وانت تویوتا و پراید نیز از قاچاقچیان توقیف شده است.
شجاع عنوان کرد: بخش عمده این مواد تریاک است و از مجموع این مواد یک تن و ۲۰۰ کیلوگرم در وانت تویوتا کشف شده که به صورت پوششی با ظاهر قدیمی و موتور تقویت شده نسبت به قاچاق اقدام کرده بود.
وی با بیان این‌که از ابتدای سال تاکنون ۳۲ تن انواع مواد مخدر با تلاش همکاران نظامی و انتظامی در استان کشف و از انتقال آن به داخل کشور جلوگیری شد، گفت: در این مدت کشفیات مواد مخدر در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۵ درصد افزایش یافته است.
متلاشی شدن ۴۴ باند مواد مخدر در خراسان جنوبی
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی عنوان کرد: امسال تاکنون ۴۴ باند مواد مخدر در استان شناسایی و متلاشی شدند که تعداد باندهای متلاشی شده ۵۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
شجاع خاطرنشان کرد: در این مدت ۷۳۶ دستگاه انواع خودرو سبک و سنگین در ارتباط با مواد مخدر توقیف و به مراجع قضایی تحویل شد که ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است.
وی افزود: نیروی انتظامی در تمامی ایام سال فعال بوده و یکی از ماموریت‌های اصلی این نهاد مبارزه بی امان با قاچاق مواد مخدر در سطح کشور است، همچنین در استان مرزی ما نیز اولویت اول ما مبارزه با مواد مخدر و جلوگیری از ورود آن به استان و کشور است.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی گفت: با توجه به افزایش مواد مخدر در کشور همسایه بخشی از کشفیات مواد برای مصرف داخل و بخشی برای ترانزیت و به طور عمده از خارج استان به داخل استان وارد می‌شود.
شجاع عنوان کرد: علاوه بر اجرای طرح‌های کلان کشوری، طرح‌های ارتقای امنیت اجتماعی، کنترل راه‌های مواصلاتی و پاک سازی مناطق آلوده نیز در استان در حال اجرا است و حدود ۹ تن از مواد مخدر از همین طریق کشف شده است.
وی اظهار کرد: بسیاری از محل‌های تهیه و توزیع مواد مخدر در استان در قالب اجرای ۴۴ طرح متنوع پلمب و تعدادی از خرده فروشان نیز دستگیر شده‌اند.
وی بیان کرد: به مردم استان برای مقابله با معضل مواد مخدر اطمینان خاطر میدهم و مردم بدانند همکاران نیروی انتظامی با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر با قوت و جدیت برخورد قاطع و قانونی خواهد کرد و اجازه فعالیت به آنها را نخواهد داد.
انتهای پیام/۱۲۷