در خبرهای 5 مهر کانال پلیس خراسان‌جنوبی آمده است

کشف بیش از ۲۰۰ کیلوگرم تریاک در سه شهرستان خراسان‌جنوبی

در شهرستان‌های سرایان، سربیشه و نهبندان بیش از 200 کیلوگرم تریاک کشف شد.

به گزارش خاورستان، به نقل از پايگاه خبری پليس ناصر فرشيد فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: مأموران نیروی انتظامی شهرستان سرايان هنگام كنترل محورهای عبوری به يک سواری پرايد كه با سرعت بالايی در حركت بود، مشكوک شدند و به راننده خودرو دستور ايست دادند.
وی افزود: ماموران خودرو را متوقف و پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از آن ۱۴۲ كيلو و ۲۱۰ گرم ترياک كشف كردند.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی بیان كرد: در اين رابطه سواری پرايد توقيف و ۲ متهم دستگير شدند كه متهمان دستگير شده به همراه پرونده برای سير مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.
فرشید با بيان اين‌كه مبارزه با پديده شوم مواد مخدر با جديت از سوی پليس دنبال می‌شود، به شهروندان توصيه كرد: در صورت مشاهده و برخورد با فروشندگان مواد مخدر و هرگونه بی‌نظمی و اخلال در نظم عمومی با مرکز فوريت‌هايی پليسی ۱۱۰تماس و موضوع را به پليس اطلاع دهند.
کشف ۹۹ کيلوگرم تریاک در شهرستان سربیشه
علی اکبر حیدری معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خراسان‌جنوبی از کشف ۹۹ کیلوگرم ترياک در شهرستان سربيشه خبر داد.
وی افزود: روز گذشته مأموران انتظامی شهرستان سربيشه هنگام کنترل محورهای عبوری به يک سواری پژو ۴۰۵ مشكوک شدند و به راننده خودرو دستور ايست دادند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خراسان جنوبی تصريح كرد: راننده خودرو به محض مشاهده ماموران متواری شد كه بلافاصله طرح مهار اجرا و خودرو توسط ماموران متوقف که در بازرسی و پاکسازی محل مقدار ۹۹ کیلو ترياك کشف كردند.
حيدری با بیان این‌که در این رابطه ۲ متهم دستگیر و به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند از شهروندان درخواست کرد: در صورتی كه فعاليت‌های غيرقانونی و افراد مشکوک مشاهده كردند موضوع را به مركز فوريت‌های ۱۱۰با پليس درميان بگذارند.
كشف ۹۰۰ لیتر سوخت قاچاق در شهرستان خوسف
کاظم صادقی فرمانده نیروی انتظامی خوسف از کشف ۹۰۰ ليتر سوخت قاچاق در اين شهرستان خبر داد.
وی افزود: در راستای برخورد قاطعانه نيروی انتظامی با قاچاق سوخت و فرآورده‌های نفتی، ماموران انتظامی شهرستان خوسف هنگام کنترل خودروهای عبوری در این شهرستان به یک سواری پژو ۴۰۵ مشکوک شدند و به راننده خودرو دستور ايست دادند.
صادقی تصريح كرد: راننده خودرو پژو ۴۰۵ با بی توجهی به دستور ايست پليس متواری شد و ماموران با انجام اقدامات پليسی خودرو را متوقف كرده و در بازرسی از خودرو ۹۰۰ لیتر سوخت خارج از شبكه کشف کردند.
فرمانده نیروی انتظامی خوسف با بيان اين‌كه در این رابطه یک متهم دستگیر و به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شد، گفت: مبارزه با قاچاق سوخت و فراورده‌های نفتی با جديت از سوی پليس دنبال می‌شود و با توجه به نقش بی بديل شهروندان در دستاوردهای پليس، ضروری است همکاری آنان در اين زمينه، بيش از گذشته با ماموران تداوم يابد و هر گونه مورد مشکوکی را از طريق مركز فوريت‌های ۱۱۰ به پليس اطلاع دهند.
كشف ۵۱ كيلو و ۷۰۰ گرم ترياک در نهبندان
احسان رحیمی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان نهبندان از كشف ۵۱ كيلو و ۷۰۰ گرم ترياک در اين شهرستان خبر داد.
وی افزود: ماموران انتظامی شهرستان نهبندان هنگام گشت‌زنی در محور های كويری به يک وانت پيكان كه با سرعت زيادی در حركت بود مشكوک شدند و به راننده خودرو دستور ايست دادند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان نهبندان افزود: راننده خودرو به محض مشاهده ماموران متواری شد كه ماموران با اقدامات هوشمندانه پليسی خودرو را متوقف كرده و در بازرسی از خودرو مقدار ۵۱ كيلو و ۷۰۰ گرم ترياک كشف كردند.
رحيمی تصريح كرد: در اين رابطه خودرو توقيف و متهم دستگير شده با تشكيل پرونده به مقام قضائی معرفی و روانه زندان شد.
انتهای پیام/۱۲۷