طی هفته گذشته رخ داد؛

کشف حدود یک تن انواع مواد مخدر در خراسان‌جنوبی/ ۵۴ سارق دستگیر شدند

فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان جنوبی گفت: طی هفته گذشته ماموران پلیس در خراسان جنوبی حدود یک تن انواع مواد مخدر از سوداگران مرگ کشف کردند.

به گزارش خاورستان، سردار ناصر فرشید فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان‌جنوبی گفت: با تلاش ماموران جان بر کف پلیس در خراسان‌جنوبی طی یک هفته گذشته حدود یک تن انواع مواد مخدر از سوداگران مرگ کشف شده است و مأموران ۱۰۱ قاچاقچی مواد مخدر را در این رابطه دستگیر کردند.
وی با بیان این‌که ماموران در زمینه حمل قاچاق کالا و فراورده‌های نفتی ۶۰ متهم را طی یک هفته دستگیر کرده‌اند، افزود: کارشناسان ارزش کالای قاچاق کشف شده را بیش از ۳۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی با اشاره به دستگیری ۵۴ سارق طی هفته گذشته تصریح کرد: سارقان دستگیر شده به ۱۴۷ فقره سرقت در خراسان‌جنوبی اعتراف کردند.
سردار فرشید به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی تاکید کرد و گفت: طی هفته گذشته ۱۸۴ خودروی متخلف نیز توقیف و روانه پارکینگ شده است و ۳۱ موتورسیکلت رسوبی نیز رفع توقیف شده است.
وی یادآور شد طی دی ماه مأموران پلیس در خراسان‌جنوبی ۹۷۸ گواهینامه صادر و ۳ هزار و ۱۵۱خودرو و ۱۲۰ موتورسیکلت را شماره گذاری کردند و پاسخگویی به ۲۷ هزار و ۴۰۱ تماس شهروندان، عملیاتی شدن ۹ هزار و ۲۹۹ تماس و ارائه ۱۱ هزار و ۵۸۸ راهنمایی تلفنی به شهروندان از دیگر اقدامات در این ماه بوده است.
كشف ۶۶ کیلو و ۲۷۵ گرم ترياک در درمیان
حسن دشتستانی فرمانده نیروی انتظامی درمیان از کشف ۶۶ کیلو و ۲۷۵ گرم تریاک با همکاری مرزبانی استان خراسان جنوبی در این شهرستان خبر داد و گفت: مأموران در این رابطه یک خودرو توقیف و یک متهم دستگیر کردند.
وی افزود: مأموران انتظامی شهرستان درمیان با همکاری مرزبانی استان خراسان‌جنوبی هنگام گشت‌زنی در یکی از روستاهای شهرستان درمیان به یک سواری پژو ۴۰۵ مشکوک شدند و خودرو را جهت بررسی بيشتر متوقف كردند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان درمیان بیان کرد: مأموران در بازرسی از سواری پژو ۶۶ كيلو و ۲۷۵ گرم ترياک که به طرز ماهرانه‌ای داخل خودرو جاساز شده بود کشف كردند.
دشتستانی عنوان کرد: مأموران در اين رابطه يک خودرو را توقيف و يک متهم دستگیر كردند كه متهم دستگیر شده به همراه پرونده جهت سير مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی و روانه زندان شد.
وی تصریح کرد: شهروندان در صورت مشاهده و برخورد با فروشندگان مواد مخدر و هرگونه بی نظمی و اخلال در نظم عمومی، با مرکز فوريت‌های پليسی ۱۱۰ تماس و موضوع را به پليس اطلاع دهند.
كشف ۵۳ كيلوگرم ترياک در خوسف
محمدحسن اکبری جانشين فرمانده نیروی انتظامی خوسف از کشف ۵۳ کیلوگرم تریاک در این شهرستان خبر داد و گفت: مأموران در این رابطه ۲ خودرو توقیف و ۳ متهم دستگیر کردند.
وی افزود: مأموران انتظامی شهرستان خوسف هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای فرعی به ۲ سواری پژو و پراید كه در حال حركت بودند مشکوک شدند و خودروها را جهت بررسی بيشتر متوقف كردند.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی شهرستان خوسف بیان کرد: مأموران پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از خودروها و پاکسازی مسیر تردد آنان ۵۳ کیلوگرم تریاک کشف کردند.
اکبری عنوان کرد: مأموران در این رابطه ۲ خودرو توقیف و ۳ متهم دستگير کردند كه متهمان دستگير شده به همراه پرونده جهت سير مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.
وی خاطر نشان كرد: پليس در راستای برقراری نظم، امنیت و آرامش عمومی برای هموطنان عزیز در تمامی ساعات شبانه روز از هيچ تلاشی فرو گذار نخواهد کرد لذا همکاری شهروندان و تعامل و پشتیبانی دستگاه‌های تاثیرگذار با پليس نيز در کاهش جرايم نقش به سزایی خواهد داشت.
کشف ۴۰۰ میلیون ریال گاو قاچاق در زیرکوه
سید رضا حسینی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان زیرکوه گفت: مأموران انتظامی در بازرسی از يک وانت نیسان ۳ رأس گاو قاچاق و بدون مجوز بهداشتی به ارزش ۴۰۰ ميليون ريال كشف كردند.
وی افزود: مأموران انتظامی شهرستان زیرکوه هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی به یک وانت نیسان مشکوک شدند و خودرو را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان زیرکوه بیان کرد: مأموران در بازرسی از خودرو ۲ رأس گاو و یک رأس گوساله قاچاق که فاقد مجوز حمل بود؛ کشف كردند كه ارزش ريالی احشام قاچاق بنا بر نظر كارشناسان ۴۰۰ ميليون ريال برآورد شد.
حسینی عنوان کرد: مأموران در اين رابطه يک متهم دستگیر كردند كه متهم دستگير شده به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.
وی خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه موارد مشكوک٬ مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.
انتهای پیام/۱۲۷