رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان زیرکوه خبر داد

کشف لاشه دو راس کل وحشی از شکارچیان غیرمجاز در شاسکوه/ ۵ نفر دستگیر شدند

صادقی گفت: لاشه دو راس کل وحشی از شکارچیان غیرمجاز در منطقه حفاظت شده شاسکوهِ خراسان‌جنوبی کشف و ضبط شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، امیر صادقی رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان زیرکوه در جمع خبرنگاران از دستگیری ۵ نفر متخلف شکار وصید طی عملیات تعقیب و گریز ۲۴ ساعته در منطقه حفاظت شده شاسکوه خبر داد.
وی افزود: با اطلاع از وقوع شکار غیر مجاز در منطقه حفاظت شده شاسکوه، بلافاصله محیط بانان به محل مورد نظر اعزام شدند.
رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان زیرکوه بیان کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان با تحت پوشش قراردادن و حضور ۲۴ ساعت مستمر در منطقه، موفق به شناسایی متخلفان شکار، صید و کشف لاشه یک راس کل وحشی به همراه تعداد هشت عدد فشنگ و یک دستگاه دوربین چشمی شدند.
صادقی عنوان کرد: با اخذ مجوز قانونی از مراجع قضایی ، بازرسی از منزل یکی از متخلفین دستگیر شده انجام شد که محیط بانان موفق به کشف مقادیری گوشت متعلق به شکار یک راس کل وحشی دیگر و ۶۰ عدد فشنگ توسط این متخلفان شدند.
وی اظهار کرد: در این رابطه تعداد ۵ نفر متخلف شکار و صید دستگیر و دو خودرو توقیف شد که جهت رسیدگی قانونی تحویل مراجع قضایی شهرستان زیرکوه شده است.
رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان زیرکوه گفت: بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر راس کل وحشی معادل دویست و پنجاه میلیون ریال تعیین شده است که با توجه به شکار دوراس کل وحشی مبلغ پانصد میلیون ریال از متهمین اخذ خواهد شد.
انتهای پیام/۱۲۷