فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی خبر داد

کشف یک تن و ۳۱۸ کیلوگرم انواع مواد مخدر در خراسان‌جنوبی

فرشید گفت: طی هفته گذشته ماموران پلیس در خراسان جنوبی یک تن و 318 کیلوگرم انواع مواد مخدر از سوداگران مرگ کشف کردند.

به گزارش خاورستان، به نقل از کانال خبری پلیس علیرضا عباسی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی از برخورد پرايد با عابر پياده حادثه آفريد.
وی افزود: روز گذشته با اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر تصادف در در بلوار پیامبر اعظم (ص) روبروی پل شاهرود شهرستان بيرجند بلافاصله مأموران پلیس راهنمايی و رانندگی به همراه گروه امداد به محل سانحه اعزام شدند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: مأموران با حضور در صحنه مشاهده کردند که یک دستگاه سواری پرايد با عابر پياده برخورد كرده که در این سانحه رانندگی، عابر پياده مصدوم و توسط اورژانس به بيماستان منتقل شد.
عباسی با بيان اين‌كه عابر پياده به دليل شدت جراحات در بيمارستان جان خود را از دست داد تصریح کرد: علت تصادف از نظر كارشناس راهنمايی و رانندگی بی توجهی راننده خودرو به جلو اعلام شده است.
وی از رانندگان خواست قوانین و مقررات راهنمائی و رانندگی را رعایت کنند تا شاهد چنین حوادث ناگوار نباشیم.
كشف ۶۲ كيلو و ۹۰۰ گرم ترياک در بيرجند
غلامرضا شاهوردی رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی از كشف ۶۲ كيلو و ۹۰۰ گرم ترياک در بيرجند خبر داد.
وی افزود: ماموران مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی با انجام اقدامات اطلاعاتی، اخباری دريافت كردند كه قاچاقچيان مواد مخدر قصد انتقال مواد افيونی را به شهرهای مركزی كشور دارند لذا سريعا موضوع را در دستور كار خود قرار دادند.
رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی بيان کرد: ماموران هنگام كنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی نهبندان- بيرجند دو دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ و پژو پارس قاچاقچيان مواد مخدر را شناسايی و به راننده آن خودروها دستور ايست دادند.
شاهوردی عنوان کرد: متهمان به محض مشاهده پليس متواری شدند و ماموران با اجرای طرح مهار در يک عمليات ضربتی خودروها را نيز حوالی روستای ركات متوقف كردند و در بازرسی از خودروی پژو ۴۰۵، ۶۲ كيلو و ۹۰۰ گرم ترياک نيز كشف كردند و خودروی ديگر که راه پاک كن و اسكورت خودروی حامل مواد بوده است توقيف شد.
وی تصريح كرد: در اين رابطه ۴ متهم دستگير و با تشكيل پرونده به مراحع قضائی معرفی شدند.
قاچاقچيان مواد مخدر در چنگال قانون گرفتار شدند
ناصر فرشید فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی از كشف ۶۰۸ كيلو و ۳۰۰ گرم ترياک با عمليات مشترک ماموران انتظامی قزوين در شهرستان سربيشه خبر داد.
وی افزود: مأموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سربيشه برابر اخبار واصله از ماموران انتظامی استان قزوین مبنی بر این‌که یک دستگاه خودروی تریلی قصد انتقال محموله سنگین مواد مخدر از کشور افغانستان به شهرهای مرکزی كشور را دارد لذا موضوع پيگيری و در دستور كار خود قرار دادند.
فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان جنوبی بیان کرد: ماموران انتظامی شهرستان سربيشه با همكاری پليس مبارزه با مواد مخدر استان قزوين نسبت به كنترل خودروهای عبوری در محور مواصلاتی اقدام و يک دستگاه تريلی توسط ماموران در محور درح- سربيشه مشاهده و به آن مشكوک شدند و پس از شناسايی خودرو را متوقف كردند و در بازرسی از آن ۶۰۸ كيلو ۳۰۰ گرم ترياک كه به صورت ماهرانهای جاساز شده بود كشف كردند.
فرشيد با بيان اين‌كه ماموران در اين رابطه راننده خودرو را دستگير و متهم به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی و روانه زندان شد، تصريح كرد: شهروندان در صورت اطلاع از فعاليت‌‌های باند قاچاق مواد مخدر، مراتب را در اسرع وقت از طريق تلفن ۱۱۰ به پليس اطلاع دهند تا نسبت به دستگيری متهمان در كمترين زمان ممكن اقدام شود.
يک كشته در سانحه رانندگی شهرستان خوسف
علیرضا رضایی رئیس پلیس راه خراسان جنوبی از تصادف مرگبار سواری پژو ۴۰۵ با متورسيكلت در شهرستان خوسف خبر داد.
وی افزود: با اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر تصادف در مزار گيو شهرستان خوسف بلافاصله کارشناسان پلیس راه و گروه امداد به محل حادثه اعزام شدند.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی بیان کرد: کارشناسان با بررسی صحنه دریافتند یک دستگاه سواری پژو ۴۰۵ با يک دستگاه متورسيكلت تصادف کرد كه در اثر این سانحه راكب متورسيكلت در دم فوت نمود و کارشناس پلیس راه علت این حادثه را بی احتیاطی از جانب راکب موتور به علت عدم رعایت حق تقدم عبور اعلام کرده است.
رضایی به رانندگان توصیه کرد: قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند تا شاهد چنین حوادث تلخ و مرگبار نباشیم.
كشف بیش از ۱۷۰ کیلو تریاک در عمليات مشترک پلیسی
ناصر فرشید فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی از كشف ۱۷۰ كيلو و۳۵۰ گرم تریاک در عمليات مشترک با ماموران مرزبانی خراسان رضوی خبر داد.
وی افزود: ماموران انتظامی شهرستان نهبندان با کسب اخبار و اطلاعات واصله از مرزبانی خراسان رضوی مبنی بر این‌که قاچاقچیان مواد مخدر قصد انتقال مواد افيونی از سفيدآبه- نهبندان را دارند كه بلافاصله موضوع پيگيری و در دستور کار خود قرار دادند.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی محل دقيق سوداگران مرگ را شناسایی كه در بازرسی از محل و خودروی متهم ۱۷۰ کیلو و ۳۵۰ گرم ترياک كشف شد و در اين رابطه يک دستگاه خودرو توقيف و يک متهم دستگير كه به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.
فرشید با بيان اين‌كه مبارزه با پديده شوم موادمخدر با جديت از سوی پليس دنبال می‌شود، به شهروندان توصيه كرد: در صورت مشاهده و برخورد با قاچاقچیان و فروشندگان موادمخدر با مرکز فوريت‌های پليسی ۱۱۰ تماس و موضوع را به پليس اطلاع دهند.
کشف ۲۹۴۰ قطعه طیور قاچاق در شهرستان قاین
محمود زال بیکی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قاین از کشف ۲۹۴۰ قطعه طیور قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال دراین شهرستان خبر داد.
وی افزود: ماموران انتظامی شهرستان قاين هنگام گشت زنی در محورهای مواصلاتی به یک دستگاه کامیون مشکوک و خودرو را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.
فرمانده انتظامی قاين گفت: ماموران انتظامی قاين در بازرسی از خودرو ۲۹۴۰ قطعه مرغ زنده فاقد مجوز های بهداشتی کشف كردند که کارشناسان ارزش ريالی را یک میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال برآورد کردند.
زال بیکی با بیان این‌که يک متهم دستگير و به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شد تصريح كرد: مبارزه با قاچاق كالا و ارز در دستور كار پليس قرار دارد و با هرگونه قاچاق برابر قانون برخورد خواهدشد و از شهروندان درخواست می‌شود تا در صورت مشاهده هرگونه موارد مشكوک مراتب را به مرکز فوریت‌های ۱۱۰ به پليس اطلاع دهند.
کشف یک تن و ۳۱۸ کیلوگرم انواع مواد مخدر در خراسان‌جنوبی
ناصر فرشید فرمانده انتظامی استان گفت: طی هفته گذشته ماموران پلیس در خراسان جنوبی یک تن و ۳۱۸ کیلوگرم انواع مواد مخدر از سوداگران مرگ کشف کردند.
وی افزود: با تلاش ماموران جان بر کف پلیس در خراسان جنوبی طی یک هفته گذشته یک تن و ۳۱۸ کیلوگرم انواع مواد مخدر از سوداگران مرگ کشف شده است و مأموران ۱۲۵ قاچاقچی مواد مخدر را در این رابطه دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی با بیان این‌که ۱۳هزار ۴۱۰ لیتر سوخت قاچاقچیان طی یک هفته کشف شده است؛ افزود: ماموران در این زمینه حمل قاچاق کالا و فراورده های نفتی نیز ۵۹ قاچاقچی را دستگیر کردند.
فرشید با اشاره به دستگیری ۶۴ سارق طی هفته گذشته تصریح کرد: سارقان دستگیر شده به ۱۴۰ فقره سرقت در خراسان جنوبی اعتراف کرده‌اند.
وی به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی تاکید کرد و گفت: طی هفته گذشته ۱۷۸ خودرو و ۲۱۱ موتورسیکلت متخلف نیز توقیف و روانه پارکینگ شده است.
انتهای پیام/۱۲۷