کشف ۲۵۱ رأس احشام قاچاق در نهبندان

ماموران انتظامی نهبندان در بازرسی از خودروهای عبوری ۲۵۱ راس احشام قاچاق کشف کردند.

به گزارش خاورستان، سرهنگ رحیمی فرمانده انتظامی شهرستان نهبندان گفت: ماموران انتظامی شهرستان نهبندان در راستای مبارزه با قاچاق احشام و به منظور مقابله با بیماری‌های مرتبط با دام‌های غیر بهداشتی در ۷۲ گذشته اقدام به توقیف ۱۸ خودروی حامل احشام قاچاق و غیر مجاز کردند.

وی افزود: مأموران در محور‌های مواصلاتی شهرستان نهبندان هنگام کنترل خودرو‌های عبوری ۱۸ خودروی حامل بار احشام که فاقد هرگونه پروانه بهداشتی بودند را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان نهبندان گفت: در بازرسی از خودرو‌ها ۲۵۱ رأس احشام قاچاق و فاقد هرگونه پروانه بهداشتی کشف شد که قاچاقچیان قصد انتقال آن‌ها را به استان‌های همجوار داشتند.

سرهنگ رحیمی با بیان این که مأموران در این ارتباط ۱۸ خودرو توقیف و ۱۸ متهم بازداشت کردند؛ افزود: بنا بر نظریه کارشناسان مربوط ، ارزش ریالی احشام قاچاق کشف شده ۷ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال برآورد شد.

وی تاکید کرد: از شهروندان انتظار می‌رود خرید‌های خود را حتی الامکان از مراکز توزیع و عرضه بهداشتی دام تهیه نمایند و در صورت مشاهده خودرو‌های حامل احشام مراتب را از طریق تماس با تلفن فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به نزدیکترین یگان انتظامی اطلاع دهند.
انتهای پیام/۷