کشف ۵ دستگاه استخراج رمز ارز غیر مجاز در شهرستان قائنات

۵ دستگاه رمز ارز غیر مجاز در هفته گذشته در شهرستان قاینات کشف شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد هادی حسینی رئیس گروه نظارت و کنترل لوازم اندازه گیری شرکت توزیع برق استان در جمع خبرنگاران گفت: ۵ دستگاه رمز ارز غیر مجاز در هفته گذشته در شهرستان قاینات کشف شد.
وی بیان کرد: این دستگاه ها از یک واحد صنعتی که به حالت تعطیل درآمده بود کشف شد.
حسینی افزود: یکی از چالش‌های اصلی صنعت برق در شرایط فعلی وجود دستگاه‌های استخراج رمز ارز است و متأسفانه تولیدکنندگان در بسیاری از موارد با استفاده از تعرفه‌های خانگی و صنعتی اقدام به تولید ارز دیجیتال می‌کنند.

وی گفت: مجموع تقریبی ظرفیت دستگاه‌های مکشوفه ۱۰ کیلووات است که با همکاری نیرو‌های انتظامی در این شهرستان شناسایی و متخلفین در این زمینه به مراجع قضایی معرفی شدند.

رییس گروه نظارت و کنترل لوازم اندازه گیری شرکت توزیع برق استان با تاکید به اینکه استفاده غیرقانونی از برق برای رمز ارز‌های غیر مجاز باعث ایجاد نوسان در شبکه برق شده و علاوه بر آسیب به لوازم برقی سایر مشترکان، ازعمده دلایل قطعی برق در روز‌های اخیر بوده است افزود: با توجه به افزایش دمای هوا در هفته‌های پیش رو وکاهش ظرفیت تولید نیروگاه برق آبی به دلیل کاهش نزولات آسمانی از همه مشترکان درخواست می‌شود ضمن رعایت الگو‌های مدیریت مصرف و کاهش مصرف خود به خصوص در ساعت‌های پیک بار، هرگونه مورد مشکوک به استفاده از دستگاه ماینر غیر مجاز را به شماره ۶- ۳۲۴۰۰۵۸۵ -۰۵۶ اطلاع و تا سقف بیست میلیون تومان از پاداش نقدی بهره‌مند شوند.

حسینی مجموع دستگاه‌های کشف شده غیر مجاز استخراج رمز ارز از ابتدای طرح شناسایی و مبارزه با ماینر‌های غیر مجاز در استان را ۴۱۰ دستگاه به مجموع ظرفیت ۹۲۰ کیلوات اعلام کرد؛ که ظرفیت دستگاه‌های مذکور معادل مصرف برق ۱۵۰۰ خانوار است.