کشف ۶۳ سکه ساسانی در ایوان ایلام

پس از انجام کارشناسی‌های فنی انجام شده از سوی کارشناسان میراث فرهنگی مشخص شد سکه های مکشوفه از جنس آلیاز آهن به رنگ زرد مربوط به دوران ساسانی هستند.

به گزارش خاورستان، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام گفت: ۶۳ قطعه سکه مربوط به دوران ساسانی با همکاری نیروی انتظامی از یک حفارغیرمجاز اشیای تاریخی در شهرستان ایوان کشف و ضبط شد.
به گزارش روابط‌عمومی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، عبدالمالک شنبه زاده روز سه‌شنبه اظهار داشت: پس از انجام کارشناسی‌های فنی انجام شده از سوی کارشناسان میراث فرهنگی مشخص شد سکه های مکشوفه از جنس آلیاز آهن به رنگ زرد مربوط به دوران ساسانی هستند.
وی با تقدیر از تلاش پلیس استان و همکاری مناسب آنان در مبارزه با جرایم حوزه میراث فرهنگی افزود: متهم به همراه پرونده برای رسیدگی بیشتر به مراجع قضایی معرفی شد.
وی افزود: خوشبختانه با فعالیت انجمن‌های میراث‌ فرهنگی، حساسیت جامعه نسبت به حفاظت و حراست از میراث‌فرهنگی بیشتر شده است. مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام از همشهریان و انجمن‌های میراث خواست در مراقبت از آثار تاریخی همکاری لازم را با مسوولان امر داشته باشند.
استان ایلام یک هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی، طبیعی و گردشگری دارد که ۷۷۴ اثر آن تاکنون در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده که از این تعداد ۷۳۷ اثر تاریخی، ۲۴ اثر معنوی، ۶ اثر طبیعی و هفت اثر نیز مکان رویداد دفاع مقدس است.
انتهای پیام/۷