اخبار نیروی انتظامی خراسان جنوبی؛

کشف ۱۵۷ کیلوگرم تریاک در نهبندان/ یک کشته و سه مجروح در تصادف رانندگی/ محتكر رو غن خودرو در سرايان دستگیر شد

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از کشف 157 کیلوگرم تریاک در بازرسی از دو دستگاه خودروی سنگین در شهرستان نهبندان خبر داد.

به گزارش خاورستان، سردار مجید شجاع گفت: شب گذشته مأموران ایست بازرسی شهید حسینی سهل آباد شهرستان نهبندان با همکاری اطلاعاتی پلیس امنیت عمومی استان، یک دستگاه خودروی کامیون بنز را با دو سرنشین متوقف و بازرسی کردند.
وی بیان داشت: در بازرسی از خودرو ۱۲۵ کیلوگرم تریاک که به طرز ماهرانه ای جاساز شده بود کشف شد.
سردار شجاع افزود: در عملیاتی دیگر در بازرسی از یک دستگاه اتوبوس اسکانیا نیز ۳۲ کیلوگرم تریاک کشف شد و دو متهم دستگیر شدند.
وی تصریح کرد: در مجموع این دو عملیات ۱۵۷ کیلوگرم تریاک کشف، ۴ متهم دستگیر و دو خودرو توقیف شد که متهمان با دستور مقام قضائی روانه زندان شدند.
برخورد پژو پارس با ۲۰۶ یک کشته و سه مجروح برجای گذاشت
سرهنگ علیرضا رضایی اظهار داشت: با اعلام مرکز فوریت های پلیسی۱۱۰ مبنی بر تصادف در گردنه خونیک شهرستان قاین، بلافاصله نیروهای امدادی و تیم گشت خودرویی پلیس راه به محل حادثه اعزام شدند.
وی بیان داشت: مأموران با حضور در محل حادثه مشاهده کردند یک دستگاه سواری پژو پارس با یک دستگاه سواری پژو ۲۰۶ با چهار سرنشین به علت نامعلومی با یکدیگر برخورد کرده اند که راننده خودروی پژو پارس پس از تصادف از محل متواری شده است.
رضایی با بیان این که یکی از سرنشینان پژو ۲۰۶ در دم جان باخته است افزود: در این حادثه سه سرنشین دیگر پژو ۲۰۶ مجروح و به بیمارستان شهدا قاین منتقل شدند.
وی افزود: افسرکارشناس پلیس راه جهت تنظیم کروکی در صحنه حاضر شد و علت حادثه در دست بررسی است .
دستگيري محتكر رو غن خودرو در سرايان
سرهنگ علي وطن‌دوست در تشریح این خبر گفت: با دريافت خبري مبني بر احتكار مقدار زيادي روغن موتور و خودرو در يكي از انبارهاي شهرستان سرایان، موضوع در دستور كار پليس آگاهي شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: مأموران با هماهنگی های لازم به همراه دادستان و قاضی ویژه تعزیرات حکومتی به محل شناسایی شده اعزام شدند که در بررسی صورت گرفته مقدار چهار هزار و ۵۰۰ ليتر انواع روغن خودرو و موتور احتكار شده كشف و انبار با دستور مقام قضائي پلمپ شد.
فرمانده انتظامي شهرستان سرايان با بيان اين كه ارزش ريالي اموال مكشوفه ۴۷۰ ميليون ريال برآورد شده است؛ تصريح كرد: فرد متخلف با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی و اعزام شد.
کشف ۱۹هزار نخ سیگار قاچاق در قاین
سرهنگ اسماعیل واعظی با اعلام این خبر گفت: مأموران ایست و بازرسی فرماندهی انتظامی شهرستان قاین، هنگام کنترل خودروهای عبوری به يک دستگاه اتوبوس مشکوک شند و خودرو را جهت بازرسی متوقف کردند.
وي افزود: در بازرسي از خودرو نوزده هزار و ۲۰۰ نخ سیگار قاچاق به ارزش ۴۸ میلیون ریال کشف و در این رابطه خودرو توقیف شد و یک متهم دستگير و به مرجع قضايي معرفي شد.
واعظی خاطرنشان کرد: پديده قاچاق علاوه بر ضربه زدن به اقتصاد کشور، زمينه ساز جرايم ديگري نیز در سطح جامعه مي شود، بر همین اساس تشدید اقدامات مقابله ای در این حوزه، همواره يکي از اولويت هاي کاري مهم پليس به شمار مي رود.
۵۹ کیلوگرم تریاک در بیرجند کشف شد
سرهنگ غلامرضا شاهوردی اظهار داشت: مأموران کلانتری ۱۴ امیرآباد شهرستان بیرجند هنگام گشت زنی در حاجی آباد،به فردی جوان حامل دو کیسه بزرگ آبی رنگ مشکوک شدند و نامبرده را جهت بازرسی متوقف کردند.
وی بیان داشت: مأموران در بازرسی از وسایل همراه نامبرده ۵۹ کیلوگرم تریاک کشف و نامبرده را که قصد فرار داشت دستگیر کردند.
شاهوردی افزود: با انتقال متهم به کلانتری تحقیقات پلیس از وی آغاز شد و با تشکیل پرونده و دستور مقام قضائی روانه زندان شد.
پایگاه خبری پلیس خراسان جنوبی
انتهای پیام/۴