اخبار پلیس خراسان جنوبی:

کشف ۶۱ کیلوگرم مرفین در سربیشه / نجات کویرنوردان از دل كوير در شهرستان فردوس

فرمانده انتظامی شهرستان فردوس از نجات کویرنوردان كه در دل کویر گرفتار شدند خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان ، سرهنگ علیرضا فولادی با اعلام این خبر گفت: در پی گیر کردن خودرو کویر نوردان در کویر، ماموران پاسگاه شهید زارع این شهرستان به کمک کویر نوردان شتافتند.
وی افزود: پس از اعلام مسئول تور کویر نوردان شهرستان فردوس به پاسگاه شهید زارع مبنی بر گیر نمودن خودرو حامل کویر نوردان در شن و ماسه های کویر بعد از رباط شور بلافاصله ماموران پاسگاه به محل عزیمت نمودند.
سرهنگ فولادی در ادامه گفت: تعداد ۴ کویر نورد که مدت ۲۴ ساعت در کویر گرفتار شده بودند با تلاش و کمک ماموران از خطر حتمی نجات پیدا کردند.
این مقام انتظامی با تأکید بر این که فلسفه وجودی پليس خدمت رسانی صادقانه به مردم است؛ تصریح کرد: شهروندان قبل از تردد در مناطق کویری بایستی به تجهیزات ایمنی مجهز باشند و در صورت عدم آشنایی با کویر بدون راه بلد وارد این مناطق نشوند.
کشف ۶۱ کیلوگرم مرفین در”سربیشه”
فرمانده انتظامی”سربیشه” از کشف ۶۱ کیلو و ۱۸۰ گرم مرفین دراین شهرستان خبر داد و گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر سربيشه با انجام اقدامات اطلاعاتي اخباري دريافت كردند مبنی بر این که سوداگران مرگ قصد انتقال مواد افيوني در محورهای فرعي این شهرستان را دارند كه بلافاصله موضوع در دستور كار پليس قرار گرفت.
سرهنگ کارگر با بیان اینکه ماموران هنگام گشت زني يك سواري پژو پارس را در محورهاي فرعي مشاهده و به آن مشكوك شدند، گفت: پس از شناسايي پليس به راننده آن، دستور ايست داده شد.
وی افزود:راننده سواري پژو پارس به محض مشاهده پليس سريعا متواري و ماموران در يك عمليات هوشمندانه پليسي موفق شدند كه خودرو را متوقف و در بازرسي از آن ۶۱ كيلو و ۱۸۰ گرم مرفين كشف كنند.
فرمانده انتظامی شهرستان سربیشه با اشاره به این که در این رابطه یک متهم دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه فعاليت غيرقانوني و افراد مشکوک، مراتب را از طريق تلفن فوريت هاي ۱۱۰ با پليس در ميان بگذارند.
كشف ۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در شهرستان نهبندان
فرمانده انتظامي نهبندان از کشف ۲ هزار ليتر سوخت قاچاق در اين شهرستان خبر داد و افزود: در راستاي برخورد قاطعانه نيروي انتظامي با قاچاق سوخت و فرآورده هاي نفتي، ماموران انتظامی شهرستان نهبندان هنگام کنترل خودروهای عبوری در این شهرستان به یک اتوبوس مسافربري مشکوک شدند و خودرو را جهت بررسي بيشتر متوقف كردند.
سرهنگ رحيمي عنوان كرد: ماموران خودرو را متوقف كرده و در بازرسی از آن ۲ هزار لیتر سوخت خارج از شبكه کشف کردند.
فرمانده انتظامی نهبندان با بيان اين كه در این رابطه یک متهم دستگیر و به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شد تصريح كرد: مبارزه با قاچاق سوخت و فرآورده هاي نفتي با جديت از سوي پليس دنبال مي شود و با توجه به نقش بي بديل شهروندان در دستاوردهاي پليس، ضروري است همکاري آنان در اين زمينه، بيش از گذشته با ماموران تداوم يابد و هر گونه مورد مشکوکي را از طريق مركز فوريت هاي ۱۱۰ به پليس اطلاع دهند.
انتهای پیام / ۳