کلاهبرداری با ترفند حراج روز مادر

رئیس پلیس فتا استان در خصوص کلاهبرداری از کاربران فضای مجازی با ترفند تخفیف ویژه خرید هدیه روز مادر و روز زن هشدار‌داد.

به گزارش خاورستان، سرهنگ ” قدرت الوانی” در تشریح این خبر اظهار کرد: در طی روز‌های اخیر با‌توجه ‌به نزدیک شدن ولادت باسعادت حضرت فاطمه(س) و روز مادر افراد کلاهبردار از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌کنند.

 

وی با ‌اشاره به ‌این‌که مجرمان سایبری با‌ تبلیغات فریبنده سعی دارند به کاربران فضای مجازی این گونه وانمود کنند که کالا را با تخفیف ویژه در اختیار افراد قرار می دهند، با‌قرار‌دادن لینک جعلی در این آگهی‌ها کاربران را به صفحات فیشینگ هدایت کرده و حساب بانکی آنان را خالی می نمایند.

 

رئیس پلیس فتا استان خراسان جنوبی افزود: یکی از روش‌های کلاهبرداری در حراجی‌های اینترنتی به این صورت است که کالای تبلیغ‌ شده با کالای تحویل ‌داده شده به خریدار از نظر کیفیت و مشخصات و همچنین از نظر اصالت و جنس کالا متفاوت است.

 

سرهنگ الوانی به هموطنان توصیه کرد: بهترین روش برای شناسایی درگاه‌های پرداخت معتبر توجه به این نکته است که همه درگاه‌های پرداخت اصلی و معتبر دارای دامنه shaparak.ir در آدرس اینترنتی خود هستند، همچنین کاربران مدنظر داشته باشند کد امنیتی درگاه‌های‌ بانکی با هربار refresh کردن تغییر می‌کند، ولی معمولا در اکثر صفحات فیشینگ کد امنیتی به صورت عکس بوده و با refresh کردن تغییر نمی‌کند.

 

این مقام سایبری خاطر نشان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار ،حوادث و رویداد‌های سایبری را از این سایت دریافت نمایند همچنین شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ مربوط به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر کشور می‌باشد.