فرماندار بیرجند:

کلید حل مشکل بیکاری و آسیب‌های اجتماعی در مطالعه کتاب است

فرماندار بیرجند گفت: بیکاری در جامعه نتیجه بی سوادی روحی است کلید حل مشکل بیکاری و آسیب های اجتماع در مطالعه کتاب است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی ناصری فرماندار بیرجند صبح یکشنبه در مراسم اختتامیه بخش استانی هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در خراسان‌جنوبی گفت: امروز ما نیاز به توسعه و ترویج کتاب خوانی برای پیروی از اهل بیت (ع) داریم چراکه اهل بیت (ع) از هر فرصتی برای نشر معارف الهی، علوی، عقلی و طبیعی استفاده می‌کردند.
وی افزود: کم بودن مطالعه در کشور شاید موجب بیماری های جسمی در بدن انسان نشود اما بیماری‌های اجتماعی، معضلات فرهنگی و حتی گرفتاری‌های اقتصادی را به دنبال دارد.
فرماندار بیرجند گفت: یکی از مهمترین علت‌های رکود واحد های صنعتی عدم آشنایی با فرآیند تولید و بازار فروش و عدم شناخت سلیقه مشتری است که حل این مشکل با پژوهش و مطالعه امکان پذیر است.
ناصری اظهارکرد: کتابخوانی مانند یک کوزه ای است در یک خانه که اگر فرد برای رفع تشنگی بخواهد از کوزه آب بخورد باید کوزه را پر آب کند ما هم اگر می خواهیم درست فکر و تصمیم بگیریم قبل از آن باید کوزه ذهنمان را پرکرده باشیم برای این کار در کنار کارهای مفید دیگر و لازم است که در برنامه در شبانه و روزانه خود کتابخوانی را قرار دهیم چون این کار تاثیر زیادی بر خود فرد، خانواده و جامعه دارد.
وی افزود: نیازی نیست هر فرد در کل جامعه تاثیر داشته باشد همین که هرکس در چهار چوب زندگی خود به این قانون ها عمل کند می تواند در جامعه تاثیرگذار باشد.
فرماندار بیرجند گفت: بیکاری در جامعه نتیجه بی سوادی روحی است کلید حل مشکل بیکاری و آسیب های اجتماعی در مطالعه کتاب است.
ناصری اظهارکرد: جامعه دچار فقر فرهنگی است زیرا به حقوق یکدیگر احترام نمی‌گذاریم و علت آن ناشی از نبود مطالعه است.
فرماندار بیرجند گفت: عدم مطالعه در جامعه موجب فقر و رکود می‌شود که از این بابت باید نهضت کتاب‌خوانی در مدارس و ادارات برنامه ریزی شود و راه چاره عبور از مشکلات امروز ما و اینکه کسی روی فکر ما تاثیر نگذارد آشنایی با فرهنگ خود و کتاب‌خوانی است اگر ما افراد صاحب نظر و اهل تفکر بیشتری داشته باشیم قطعا آینده روشنی خواهیم داشت.
انتهای پیام/۱۳۶/ ۲۴/ ۴