رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

کمبودی در کیت تشخیص کرونای انگلیسی در خراسان‌جنوبی وجود ندارد

دهقانی گفت: در حال حاضر در خراسان‌جنوبی در مورد کیت تشخیص کرونای انگلیسی و معمولی هیچ مشکل و کمبودی وجود ندارد.

محمد دهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد وضعیت کیت‌های تشخیص کرونای انگلیسی در خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: آزمایشگاه ویروس‌شناسی بیمارستان حضرت ولی‌عصر(عج) بیرجند از جمله آزمایشگاه‌هایی بود که صلاحیت انجام آزمایش کرونای انگلسی را کسب کرد و کیت‌های مربوط به ویروس کرونای انگلیسی در اختیار این آزمایشگاه قرار گرفته است.
وی افزود: آزمایشاتی که در خراسان‌جنوبی انجام و منجر به شناسایی ۱۷ بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی شده است در آزمایشگاه ویروس‌شناسی بیمارستان حضرت ولی‌عصر(عج) بیرجند انجام شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان این‌که مشکلی در مورد کیت تشخیص کرونای انگلیسی در خراسان‌جنوبی وجود ندارد، اظهار کرد: با توجه به این‌که ویروس کرونای انگلیسی در کشور پخش شده هیچ نقطه‌ای از ویروس کرونای انگلیسی مصون نیست و لازم است مردم پروتکل‌های بهداشتی را جدی گرفته و رعایت کنند.
دهقانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در خراسان‌جنوبی در مورد کیت تشخیص کرونای انگلیسی و معمولی هیچ مشکل و کمبودی وجود ندارد.
وی افزود: برای تمامی مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی آزمایش تشخیص کرونای انگلیسی انجام نمی‌شود و انجام آزمایش کرونای انگلیسی براساس معیارهایی برای افرادی که نیاز باشد انجام می‌شود.
دهقانی بیان کرد: تفاوت کیت تشخیص کرونای انگلیسی با کرونای معمولی در نوع ویروس است؛ ویروس کرونای انگلیسی ویروسی جهش یافته است و کیت مخصوص کرونای انگلیسی، این ویروس را شناسایی می‌کند.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴