مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌جنوبی مطرح کرد

کمبود مسافر چالش برقراری مجدد پروازها به مقصد بیرجند و طبس

طهماسبی گفت: شرکت‌های هواپیمایی علت عدم برقراری مجدد پروازها به مقصد و یا از مبدأ فرودگاه طبس و بیرجند را پایین بودن تعداد مسافر عنوان می‌کنند.

به گزارش خاورستان، عظیم طهماسبی در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: همانطور که از قبل در گفت‌وگوی با رسانه‌ها اعلام شده بود برخی از شرکت‌های هواپیمایی بعد از شیوع کرونا و کاهش مسافر برخی پروازهای خود به مقصد یا از مقصد دو فرودگاه خراسان‌جنوبی را لغو کرده بودند.
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌جنوبی با بیان اینکه رایزنی‌ها جهت برقراری مجدد این پروازها ادامه‌دارد، بیان‌کرد: آنچه که تاکنون برای علت عدم مجدد پروازها اعلام شده کاهش تعداد مسافر است و از نظر اقتصادی با توجه به تعداد کم مسافر برقراری مجدد پروازها توجیه برای شرکت‌ها ندارد.
طهماسبی ادامه‌داد: با توجه به تعداد پروازهای فعلی شاید برای دو- سه مسافر بلیت فراهم نشود ولی نمی‌توان برای این تعداد کم مسافر پرواز دیگری را راه‌اندازی کرد.
برقراری یک پرواز تهران- بیرجند در روزهای سه شنبه
وی یادآور شد: علی‌رغم همه این شرایط یکی از شرکت‌های هواپیمایی یک پرواز روزهای سه شنبه خود از مقصد تهران به بیرجند را راه‌اندازی کرده است.
مدیرکل فرودگاه‌های بیرجند با اشاره به نامه شرکت‌های هواپیمایی به رئیس جمهور مبنی بر ضرورت حذف استفاده از ظرفیت ۶۰ درصدی هواپیماها گفت: مدیران این شرکت‌ها در این نامه بر اساس مستندات بیان کرده‌اند در سایر بخش‌های حمل و نقل چون اتوبوس موضوع استفاده ۶۰ درصدی مطرح نیست و تنها بر ایرلاین‌ها این فشار وارد است.
طهماسبی یادآور شد: با توجه به کاهش شیوع کرونا در کشور و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بخش‌های مختلف حمل و نقل هوایی احتمال لغو استفاده از ظرفیت ۶۰ درصدی هواپیماها وجود دارد.
وی گفت: اگر موضوع استفاده از ظرفیت ۶۰ درصدی هواپیماها لغو شود، احتمال برقراری مجدد پروازهای کنسل شده از مقصد یا به مقصد فرودگاه‌های بیرجند و طبس، وجود دارد.
انتهای پیام/۴