رئیس کمیته امداد منطقه یک بیرجند خبر داد:

کمک ۱/۵ میلیاردی خیران به شور عاطفه ها در منطقه یک بیرجند

مهران پور گفت: در شور عاطفه های امسال تاکنون در منطقه یک بیرجند یک میلیارد و ۴۰۹ میلیون ریال جمع آوری شده است.

به گزارش خاورستان رئیس کمیته امداد منطقه یک بیرجند گفت : شور عاطفه ها امسال مشابه سال های گذشته از ۱۵ شهریور شروع و تا ۱۵ مهر ادامه دارد .

به گفته محمد مهران پور از ابتدای شروع شور عاطفه ها تا کنون یک میلیارد و ۴۰۹ میلیون ریال جمع آوری شده که از این مبلغ ۵۵۰ میلیون ریال به صورت نقدی بوده و ۸۵۹ میلیون ریال هم به صورت غیر نقدی بوده است.

به گفته وی تاکنون ۷۰۰ بسته فرهنگی شامل کیف و لوازم التحریر تهیه شده است که در بین دانش آموزان به خصوص کلاس اولی ها توزیع می شود.

وی ادامه داد: مبلغ ۶۰ میلیون تومان به صورت هم افزایی با مراکز نیکوکاری در حال انجام است و تاکنون ۴۰۰ بسته تهیه شده که بین دانش آموزان توزیع خواهد شد .

وی اظهار کرد: در شور عاطفه ها ۱۶ پایگاه توسط امداد و ۲۱ پایگاه توسط مراکز نیکوکاری و ۴۵ پایگاه در مدارس برپا شده است که پیش بینی می کنیم برای هر دانش آموز حداقل یک بسته لوازم التحریر تهیه و بین دانش آموزان توزیع شود .

وی تعداد دانش آموزان تحت حمایت منطقه یک بیرجند را ۲ هزار و ۶۰۰ دانش آموز بیان کرد و افزود: کمک هزینه تحصیلی دانش آموزان هم به حساب سرپرستان خانواده از مهر ماه واریز خواهد شد.

وی مشاوره های تحصیلی ویژه دانش آموزان را از دیگر خدمات ارایه شده به آن ها در این بخش بیان کرد و افزود: تعداد ۱۸۰ دانشجو و طلبه تحت پوشش امداد در منطقه یک شهرستان بیرجند می باشند .

وی افزود: این آمار متغییر است و بعد از ثبت نام نهایی دانشجویان جدید الورود آمار دقیق آن ها مشخص می شود.

رئیس کمیته امداد منطقه یک‌ بیرجند پرداخت کمک هزینه تحصیلی و شهریه دانشجویان دانشگاه های غیر دولتی،پیام نور و آزاد را در لیست حمایت های امداد از دانشجویان تحت پوشش بیان کرد.

مهران پور از مردم خواست که با حمایت بیشتر در این کار نیک و پسندیده سهیم شوند تا در سال تحصیلی جدید که بعد از دو سال کرونا شروع شده است کمیته امداد بتواند به هر دانش آموز حداقل یک بسته تحصیلی کامل تحویل دهد.

به گفته وی خیران و علاقه مندان به مشارکت در این کار خیر و خدا پسندانه می توانند از طریق شماره گیری #۰۵۶۲۱*۱*۸۸۷۷* یا واریز به کارت
۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۱۲۹۶ کمیته امداد منطقه یک بیرجند را همراهی کنند.