مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی مطرح کرد

کمک ۸۶۰ میلیون ریالی بهزیستی خراسان‌جنوبی به پایگاه‌های سلامت اجتماعی/ بیش از ۳ هزار بسته بهداشتی در استان توزیع شد

عرب نژاد گفت: مبلغ ۸۶۰ میلیون ریال به پایگاه‌های سلامت اجتماعی بهزیستی و گروه‌های همیار بهزیستی جهت تهیه و توزیع اقلام بهداشتی بین مردم در شهرستان‌ها اختصاص داده شده است.

علی عرب نژاد مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: با عنایت به اهمیت اطلاع رسانی، آگاهسازی، پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در بین جامعه هدف در مراکز و همچنین مردم استان در محلات حاشیه و کم برخوردار بیش از ۲۴۰ میلیون تومان بابت تهیه و توزیع مواد بهداشتی و ضدعفونی اختصاص داده شد که این مبلغ غیر از هزینه‌های تبلیغات، اطلاع رسانی و آگاهسازی بوده است.
وی افزود: با تمهیدات در نظر گرفته شده در رابطه با حفظ مسائل بهداشتی و ایمنی مددجویان و توانجویان مستقر در مراکز تحت نظارت سطح استان پرسنل این مراکز اسفند سال گذشته تعداد سه هزار و ۱۵۰ بسته بهداشتی به ارزش ۹۷۰ میلیون ریال بین جامعه هدف توزیع کردند.
مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی بیان کرد: همچنین تعداد۸۶۲ محلول ضدعفونی کننده دست، ۲۴ آب اکسیژنه، ۶هزار و ۶۳۲ ماسک ، یک هزار و ۴۶ مایع دست، ۱۲۵ ژل ضدعفونی کننده دست،۵۰۰ بطری وایتکس و ۲۴۵ جفت دستکش در مجموع به ارزش ۶۰۰ میلیون ریال به ادارات بهزیستی شهرستان‌ها ارسال شده که بین بیش از ۴۰ مرکز شبانه روز معلولان، سالمندان و فرزندان شبه خانواده تحت نظارت بهزیستی توزیع شود.
عرب نژاد عنوان کرد: مبلغ ۸۶۰ میلیون ریال نیز به پایگاه‌های سلامت اجتماعی بهزیستی و گروه‌های همیار بهزیستی جهت تهیه و توزیع اقلام بهداشتی بین مردم در شهرستان‌ها اختصاص داده شده که بیشتر اقلام بهداشتی، موادشوینده و ضدعفونی کننده توزیع شده است.
وی از افزایش زمان پاسخ گویی خط مشاوره ۱۴۸۰ (صدای مشاور) از ۱۲ ساعت به ۱۶ ساعت خبر داد و افزود: مردم می‌توانند در خصوص استرس‌های ناشی از بیماری کرونا به صورت تلفنی از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب با مشاوران بهزیستی تماس گرفته و مشاوره دریافت کنند.
مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی با اشاره به فعالیت بهزیستی در حوزه کارگاه‌های تولیدی حمایتی و گروه‌های همیار بهزیستی، گفت: اکثر این کارگاه‌ها توسط زنان سرپرست خانوار اداره می‌شود با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی اقدام به تولید ماسک و روپوش برای مراکز درمانی و مردم عزیز کردند و روزانه ۵ هزار ماسک را تولید، ضدعفونی و بسته بندی کرده و تحویل مراکز مورد نظر می‌دهند.
انتهای پیام/۱۲۷