مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ع) خراسان جنوبی خبر داد

کمک ۱۱ میلیارد تومانی مردم خراسان جنوبی در گام اول رزمایش کمک مومنانه به نیازمندان

سلم آبادی گفت: در رزمایش کمک مومنانه 11 میلیارد و 525 میلیون تومان کمک‌های مردمی جمع‌آوری شد که 15 درصد آن به ارزش یک میلیارد و 754 میلیون تومان نقدی و 85 درصد آن به ارزش نه میلیون و 771 میلیون تومان به صورت غیرنقدی بوده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، رضا سلم‌آبادی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ع) خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد استانی گام دوم رزمایش کمک مومنانه، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان در رزمایش کمک مومنانه ۱۱ میلیارد و ۵۲۵ میلیون تومان کمک‌های مردمی جمع‌آوری شد که ۱۵ درصد آن به ارزش یک میلیارد و ۷۵۴ میلیون تومان نقدی و ۸۵ درصد آن به ارزش نه میلیون و ۷۷۱ میلیون تومان به صورت غیرنقدی بوده است.
وی افزود: از این میزان کمک شش میلیارد و ۲۲۶ میلیون تومان توسط کمیته امداد و مابقی توسط مراکز نیکوکاری جمع آوری شده است.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ع) خراسان جنوبی گفت: در مجموع ۴۳ هزار و ۴۶۵ سبد غذایی به ارزش هشت میلیارد و ۶۶۶ میلیون تومان بین نیازمندان توزیع شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی افزود: به‌ منظور اطعام نیازمندان و اجرای این رزمایش از ابتدای ماه مبارک رمضان ۲۵ آشپزخانه مهدوی در استان فعال شد که با کمک نیکوکاران و گروه‌های جهادی ۲۹۱ هزار پرس غذای گرم به ارزش سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان طبخ و به‌ دست نیازمندان رسید.
سلم آبادی تصریح کرد: همچنین ۱۳۳ هزار افطاری ساده نیز با اعتبار ۲۱۰ میلیون تومان بین نیازمندان در ماه مبارک رمضان امسال توزیع شده است.
وی با اشاره به اجرای گام دوم رزمایش کمک مومنانه از مردادماه سال جاری در استان، گفت: پیش بینی می شود در برنامه «نذر قربانی» همزمان با دهه امامت و ولایت در استان مبلغ چهار میلیارد تومان برای پوشش ۴۶ هزار خانوار نیازمند جمع آوری شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی با تاکید بر لزوم اولویت توزیع بسته های معیشتی گام دوم رزمایش کمک مومنانه در بین مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، افزود: در مرحله سوم گام دوم رزمایش کمک مومنانه نیز که مصادف با دهه آخر ماه صفر و آغاز سال تحصیلی جدید است کمک به دانش آموزان بازمانده از تحصیل مدنظر قرار گیرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین بخشی‌پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه در دهه ولایت نیز اوقاف نیات واقفان را به سبد غذایی تبدیل خواهد کرد افزود: در ماه محرم نیز نیات خوبی داریم که سعی می‌شود نیات را در قالب سبد غذایی انجام دهیم.
وی یادآور شد: برآورد اوقاف در دهه امامت و ولایت تهیه ۵۰۰ سبد غذایی است.
حجت الاسلام احمد رضایی مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی نیز در این جلسه بیان کرد: در مرحله قبل بیش از یک میلیارد تومان کمک از مرکز به استان اختصاص یافت و توزیع شد.
وی با بیان اینکه ۵۰ فقره وام نیز در حال انجام است خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های خوبی را پیش رو داریم و در مرحله نخست رزمایش که همزمان با دهه ولایت و امامت است مردم توزیع غذا را خواهند داشت.
رضایی با بیان اینکه در ایام محرم تلاش عمده ما این است که فعالیت‌های هیئت‌های مذهبی به سمت اجتماعی شدن برود گفت: در بحث احیای فرهنگ وقف و نذر نیز تلاش می‌شود.
حسن رحیمی، معاون مشارکت و اشتغال اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در عید قربان سال گذشته ۱۰ تن گوشت جمع آوری شده است گفت: امسال پیش بینی می‌شود ۲۰ درصد افزایش گوشت جمع آوری شده را شاهد باشیم.
حسن رحیمی، خاطرنشان کرد: یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات و ۴۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض جهت کمک به اجاره افراد متضرر از کرونا هزینه شده است.
انتهای پیام/ ۱۳۲