رئیس جمعیت هلال احمر مطرح کرد

کمک ۲۲۰ میلیارد تومانی مردم در سطح کشور به سیل زدگان/ تلاش برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام هلال احمر خراسان‌جنوبی

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: اختصاص ماشین و کامیونت برای خراسان‌جنوبی و اتمام پروژه‌های نیمه تمام از جمله فعالیت‌های جمعیت هلال احمر کشور در این استان است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در دیدار با آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد:جمعیت هلال احمر ارگانی فرهنگی و اجتماعی است و هر کجا مشکلی برای مردم به وجود بیاید جمعیت هلال احمر پیش قدم می‌شود.
وی افزود: خراسان‌جنوبی استانی پهناور است و مردم آن از محدودیت‌های زیادی رنج می‌برندلذا جمعیت هلال احمر کشور نگاهی ویژه به این استان دارد.
رئیس جمعیت هلال احمر بیان کرد: مهمترین مشکلات خراسان‌جنوبی در خصوص تلفات جاده‌ای، حوادث ترافیکی سیل و خشکسالی است که می‌طلبد با کمک مردم مشکلات به حداقل برسد.
پیوندی گفت: با توجه به اینکه خراسان جنوبی زلزله خیز است می‌طلبد تمام دستگاه‌ها نسبت به استان نگاهی ویژه داشته باشند.
وی به مرز مشترک خراسان جنوبی با افغانستان اشاره کرد و افزود: این موضوع باعث مشکلاتی در استان بوده که می‌طلبد مورد توجه قرار گیرد.
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر تلاش می‌کند با اعتبارات مرکزی مشکلات را برطرف کند و اتمام پروژه‌های نیمه تمام استان به صورت ویژه پیگیری می‌شود.
پیوندی در خصوص کاروان نذر آب ۲، گفت: به دلیل خشکسالی‌های موجود در برخی استان‌ها طرحی به نام نذر آب از سال گذشته در کشور آغاز شده است.
وی به فعالیت‌های این کاروان در استان‌ها اشاره کرد و افزود: توزیع بسته‌های فرهنگی برای مدارس، توزیع مخازن آب و توجه به مشکلات بهداشتی و درمانی از جمله فعالیت‌های کاروان نذر آب است.
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: علی‌رغم سیل‌های سال جاری هنوز خشکسالی در بسیاری از استان‌ها وجود دارد و در این راستا طرح کاروان نذر آب ۲ در سال جاری در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی در حال اجرا شدن است.
پیوندی با بیان اینکه کمک داوطلبانه مردم در حوادث و طرح‌های هلال احمر بی نظیر است و به دنبال حفظ این سرمایه‌های اجتماعی هستیم، بیان کرد: طی سیل‌های اخیر مردم ایران ۲۲۰ میلیارد تومان وجه نقد و ۱۶۰ میلیارد تومان اجناس از طریق هلال احمر به سیل زدگان کمک کردند.
وی خاطرنشان کرد: اختصاص ماشین و کامیونت برای خراسان‌جنوبی و اتمام پروژه‌های نیمه تمام از جمله فعالیت‌های جمعیت هلال احمر کشور در این استان است.
انتهای پیام/۱۲۷