پیگیری خاورستان نتیجه داد؛

کمک ۳۰۰ میلیونی خیّر برای توسعه دبستان محمدآبادعلم

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی از کمک 300 میلیون تومانی خیر نیک اندیش و مدرسه ساز قاینی برای توسعه دبستان 8 کلاسه‌ی روستای محمدآباد علم قاین خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، اول دی‌ماه‌جاری گزارشی با عنوان “پروژه نیمه‌تمام مدرسه “محمدآبادعَلم” قاین تا ۱۴۰۰ تکمیل می‌شود؟” در پایگاه خبری تحلیلی خاورستان منتشر شد. امروز و پس از گذشت کمتر از یک ماه محمدعلی واقعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در ششمین روز از هفته شوراهای آموزش و پرورش، در سفر به قاینات از کمک ۳۰۰ میلیون تومانی خیر نیک اندیش و مدرسه ساز قاینی برای توسعه دبستان ۸ کلاسه‌ی روستای محمدآباد علم قاین خبر داد.
وی افزود: تا مهر سال آینده عملیات احداث و تکمیل ۶ آموزشگاه شهرستان قاین به پایان رسیده و افتتاح می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی بیان کرد: با بهره‌برداری از این ۶ طرح آموزشی ۳۹ کلاس درس به فضاهای آموزشی شهرستان قاین اضافه شده و بیش از یک هزار دانش آموز دختر پسر دوره‌های مختلف تحصیلی دیار طلای سرخ از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.
واقعی با بیان این‌که این ۶ آموزشگاه در روستاهای اسلام آباد، شاهیک، اسفشاد، خنج و شهرهای آرین شهر و قاین، به بهره‌برداری خواهند رسید، تصریح کرد: مدرسه؛ کانون اصلی تعلیم و تربیت است از این رو همه سیاست گذاری‌ها در حوزه تعلیم و تربیت باید در مدرسه محقق شود.
کمک ۳۰۰ میلیون تومانی به مدرسه محمدآبادعلم
وی با اشاره به کمک ۳۰۰ میلیون تومانی خیر نیک اندیش و مدرسه ساز قاینی برای توسعه دبستان ۸ کلاسه‌ی روستای محمدآباد علم قاین، عنوان کرد: با مشارکت این خیر۴ کلاس دیگر به مجموعه کلاس‌های این دبستان اضافه می شود و ۲۷۸ دانش‌آموز دروه های ابتدایی و پیش دبستانی روستای محمدآباد علم از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.
احداث نمازخانه دبستان روستای کرغند
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در بازدید از روستای کرغند از احداث نمازخانه دبستان این روستا با مشارکت مردم نیک اندیش، خیر و مومن روستای کرغند خبر داد.
واقعی اظهار کرد: این نمازخانه با زیر بنای ۱۲۰ متر مربع با مشارکت ۳۰۰ میلیون تومانی مردم خیر این روستا احداث می شود و ۱۸۷ دانش آموز پسر دوره ابتدایی این دبستان از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.
وی با با بیان این‌که معلمان دلسوز و زحمت‌کش در کمال اخلاق و با عشق، در ایام سخت کرونا به رسالت آموزشی و پرورشی خود در سراسر استان به خوبی عمل کرده و، چراغ تعلیم و تربیت را روشن نگه می‌دارند، تصریح کرد: این سنگر سازان بی سنگر عرصه تعلیم و تربیت و فرماندهان خط مقدم میادین جنگ نرم، در دورترین نقاط استان، پرچم ایران را بر فراز مدرسه، افراشته نگه داشته و می‌دارند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: معلمان سخت کوش خطه قهستان زمین تمامی خطرات و تهدیدات کرونا ویروس را به جان خریده، با وجود کمبود امکانات و تجهیزات زیرساخت‌ها در برخی روستاها و مدارس ، صمیمانه و مسئولانه در خدمت فرزندان شما هستند تا نسلی مومن، دانا، کارآفرین و دارای مهارت، تربیت کنند.
انتهای پیام/۱۲۷