استاندار خراسان جنوبی:

کمیته‌ای برای رفع نیاز استخدامی خراسان‌جنوبی تشکیل شود/ وجود ۲۵۵ پست بلاتصدی در استانداری

استاندار خراسان جنوبی گفت: کمیته ای با حضور نماینده ای از استان، وزارتخانه و دستگاه مربوطه و با محوریت سازمان امور اداری و استخدامی کشور تشکیل شود که بتوانیم بخشی از نیازهای استان را تامین کنیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی صبح امروز در شورای اداری استان خراسان جنوبی، اظهار کرد: در سال ۱۳۸۳ با مصوبه شورای اسلامی خراسان جنوبی استان شده و سومین استان پهناور کشور و از نظر جمعیت ۲۸ امین استان کشور هستیم.
وی افزود: با ۶ استان کشور همسایه و با کشور افغانستان مرز مشترک داریم.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: خراسان جنوبی از نظر تراکم به دلیل پهناوری دارای نرخ پراکندگی ۵.۹ است و برخی از شهرستانها و روستاها فاصله زیادی با مرکز استان دارد.
معتمدیان اظهار کرد: ۴۱ درصد جمعیت استان روستایی و ۵۹ درصد شهری است.
وی نرخ رشد استان را زیر یک درصد عنوان کرد و گفت: نرخ رشد کشوری ۱.۲ است.
استاندار خراسان جنوبی در خصوص وضعیت ساختار اداری استان، بیان کرد: از مجموع ۹۳ دستگاه اجرایی استان ۳۶ هزار و ۷۳۴ پست مصوب دارد که ۶۶ درصد با تصدی دارد و ۳۴ درصد بلاتصدی است.
معتمدیان افزود: آمار کارکنان شاغل استان ۳۲ هزار و ۴۱۱ نفر است که ۳۹ درصد در اختیار بانوان و ۶۱ درصد برادران است.
وی خاطرنشان کرد: از مجموع ۳۲ هزار و ۴۱۱ نفر شاغل استان ۵۹ درصد کارکنان رسمی،۱۶ درصد پیمانی، ۱۱ درصد کارکنان قرارداد معین و ۱۴ درصد در سایر زمینه ها فعالیت دارند.
۱۱ درصد پست‌های مدیریتی خراسان‌جنوبی بلاتصدی است
استاندار خراسان جنوبی گفت: ۸۹ درصد از پستهای مدیریتی استان با تصدی و ۱۱ درصد بلاتصدی است. که ۷۱ درصد پستهای مدیریتی مربوط به آقایان و ۲۹ درصد بانوان است.
معتمدیان در خصوص ساختار پستهای مدیریتی استان، بیان کرد: ۵۱ درصد از پستهای دستگاه های اجرایی که مشمول بودجه استانی است با تصدی و ۴۹ درصد بلاتصدی است. ۴۰ درصد فاقد تصدی و ۹ درصد پستها بلوکه شده است.
وی بیان کرد: از ابتدای تشکیل استان با کمبود نیروی انسانی در بخش های مختلف مواجه بوده ایم همچنین پراکندگی و ضعف زیر ساختها از دیگر مشکلات استان است.
استاندار خراسان جنوبی گفت: کمبود شدید سهمیه استخدامی، کم توجهی به استان و درخواست جابجایی کارمندان از دیگر موضوعاتی است که نیاز به توجه دارد.
معتمدیان گفت: درخواست دارم برای شهرستان‌های کم جمعیت که مشمول ماده ۲۹ میشود مجمتمع اداری ایجاد شود و ما نیز آمادگی خود برای همکاری را اعلام می‌کنیم.
وی با اشاره به اینکه امسال برخی از دستگاه های اجرایی مجوز استخدامی دارند، تصریح کرد: پیشنهاد میشود کمیته ای با حضور نماینده ای از استان، وزارتخانه و دستگاه مربوطه و با محوریت سازمان امور اداری و استخدامی کشور تشکیل شود که بتوانیم بخشی از نیازهای استان را تامین کنیم.
استاندار خراسان جنوبی گفت: درخواست میشود صدور مجوز قراردادی برای برخی از واحدها صادر شود.
معتمدیان با اشاره به دستگاه هایی که از بودجه ملی استفاده میکنند و پست بلاتصدی دارند، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی در مورد کارکنان ۴۷۰۰ پست، هیئت علمی ۱۳۸ پست، آموزش و پرورش ۵۸۰ پست، دانشگاه صنعتی ۲۵۸ پست، دانشگاه بیرجند ۵۳۰ پست، آبفار ۱۳۰ پست و هلال احمر ۱۸۱ پست بلاتصدی دارد.
وی ادامه داد: همچنین دستگاه هایی که از بودجه استانی استفاده می‌کنند محیط زیست ۹۰ درصد پستها یعنی ۳۲۳ پست بلاتصدی، منابع طبیعی ۱۰۹ پست، پزشک قانونی ۹۷ پست، امور زندانها ۱۲۵ پست و دامپزشکی ۱۰۸ پست بلاتصدی دارد.
استاندار خراسان جنوبی گفت: استانداری خراسان جنوبی ۲۵۵ پست بلاتصدی دارد.
انتهای پیام/۱۲۷