نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی:

کوتاهی وزارت ارتباطات در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات/ مجلس هیچ گونه مماشاتی در مبارزه با فساد ندارد

حجت‌الاسلام نصیرایی با انتقاد از کوتاهی وزارت ارتباطات در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات، گفت: متاسفانه وزارت ارتباطات تولید محتوای شبکه ملی اطلاعات را جزو وظایف خود نمی‌داند.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجید نصیرایی نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (۲۶ تیر) در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: در این مدت مجلس شورای اسلامی برنامه های خود را آغاز کرده است و خوشبختانه فرمایشات رهبر معظم انقلاب انرژی ما را مضاعف و مسیر را شفاف کرد و البته مسئولیت سنگینی متوجه مجلس شورای اسلامی شد.
وی با بیان اینکه کمیسیون ها تشکیل و به سرعت در حوزه های تخصصی کارها را پیگیری می کند، افزود: طرح ها نیز در دستور کار مجلس قرار می گیرد و اکنون مسکن یکی از مهمترین کارهای که مجلس دنبال می کند و امیدواریم حرکتی شکل بگیرید تا حداقل بخشی از مشکلات مردم و قیمتهای مسکن کاهش یابد.
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عضویت خود در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تاکنون چهار جلسه در این کمیسیون برگزار شده که بیشتر به بررسی و تعیین اولویت های اختصاص داشته است.
حجت‌الاسلام نصیرایی بیان کرد: مسئله ازدواج آسان، فضای مجازی، جمعیت از ماموریت های کمیسیون فرهنگی مجلس است.
وی با اشاره به اینکه راه اندازی شبکه ملی اطلاعات از مهمترین مطالبات رهبر معظم انقلاب بوده که باید وزارت ارتباطات در این راستا اقدام می کرد اما متاسفانه کوتاهی های جدی در این زمینه وجود دارد، گفت: قانون فعلی وزارت ارتباطات را متولی می داند اما متاسفانه این وزارت، تولید محتوای شبکه ملی اطلاعات را جزو وظایف خود نمی‌داند و می گوید زیرساخت شبکه ملی اطلاعات بر عهده وزارت ارتباطات و لایه محتوایی و خدمات آن بر عهده مسئولان دیگر است!
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی افزود: اکنون فرصت فضای مجازی در اختیار شبکه های معاند است که تیشه به ریشه همه ارزش های جامعه اسلامی می زنند.
حجت‌الاسلام نصیرایی با اشاره به اینکه از مجموعه های مختلف در کمیسیون فرهنگی مجلس حضور یافتند و طرح های کارشناسی شده بسیار خوبی ارائه کردند، گفت: اما متاسفانه علاوه بر اینکه وزارت ارتباطات خود هیچ اقدامی انجام نمی دهد بلکه به مجموعه های دیگر نیز اجازه ورود به میدان فضای مجازی و تولید محتوا نمی دهد تا این فرصت در اختیار جریان انقلابی قرار داده شود.
وی با بیان اینکه حمایت از پیام رسان های داخلی در اولویت موضوع فضای مجازی است، افزود: در این راستا جلساتی در کمیسیون فرهنگی برگزار می شود تا با فوریت به فرمایشان رهبر معظم انقلاب لبیک بگوییم.
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی به اهمیت مسئله جمعیت اشاره و بیان کرد: مقرر شده یک کمیسیون ویژه در رابطه با مسئله جمعیت و خانواده در مجلس شورای اسلامی تشکیل شود تا این مسئله با جدیت پیگیری کنیم.
به گفته نصیرایی، رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در آذرماه سال ۹۲ فرمودند: «مسئله‌ی جمعیّت یکی از خطراتی که وقتی انسان درست به عمق آن فکر می‌کند، تن او میلرزد … مسئله‌ی جمعیّت را جدّی بگیرید؛ جمعیّت جوان کشور دارد کاهش پیدا می‌کند. یک جایی خواهیم رسید که دیگر قابل علاج نیست».
وی ادامه داد: باید تفکر انقلابی و مدیریتی که برای ایران موشک ساخته است در مسئله اقتصادی نیز ورود پیدا کند.
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت مسکن در کشور، گفت: ظرفیت های فراوانی در بحث زمین وجود دارد که باید برای نیازمندان و محرومان واقعی تامین شود و از ظرفیت فنی و مهندسی سپاه و ظرفیت اقتصادی مجموعه های مانند بنیاد برکت، آستان قدس و کمک های مردمی و گروه های جهادی کمک گرفته شود تا با سرعت مشکل مسکن نیازمندان حل شود.
حجت‌الاسلام نصیرایی با بیان اینکه میانگین اجاره بهای مسکن در تهران بالای پنج میلیون تومان است، تصریح کرد: طرحی برای ساماندهی مسکن آماده شد که به سرعت در مجلس شورای اسلامی دنبال می شود.
وی با اشاره به اینکه در همین ابتدای آغاز به کار مجلس شورای اسلامی در برخورد با مسئله فساد سربلند شد، افزود: نمایندگان مجلس نشان دادند که در مسئله فساد قصد هیچ‌گونه مماشاتی ندارند.
انتهای پیام/۴
شبستان