عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

کوتاهی وزارت کشاورزی در تعیین قیمت خرید تضمینی گندم/ چرا قانون اجرا نمی‌شود؟

نقدعلی با تاکید بر اینکه در تعیین قیمت خرید تضمینی گندم کوتاهی رخ داده است، گفت: وزارت جهاد کشاورزی در موضوع تشکیل شورای خرید تضمینی محصولات کشاورزی تاخیر داشته و وزیر کشاورزی باید پاسخگو باشد.

به گزارش خاورستان، محمدتقی نقدعلی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم در گفت‌وگو با دانا، درباره تعیین قیمت خرید تضمینی گندم، اظهار کرد: کمیسیون کشاورزی مجلس قانون خرید تضمینی گندم را حدودا دو ماه پیش تصویب و لازم الاجرا دانست؛ این قانون از اولین قوانینی بود که توسط کمیسیون به صحن علنی رفته و همه چهارچوب‌های قانونی آن انجام شده و مورد تصویب قرار گرفته است.
وی گفت: پس برگزاری جلساتی با وزارت کشاورزی، قرار شد که برای حضور و نظارت بر جلسات قیمت گذاری، کمیسیون کشاورزی دو نفر از اعضاء خود را معرفی کند که هم‌اکنون بیش از ۲۰ روز از معرفی آن دو نماینده می‌گذرد.
این نماینده مجلس ادامه داد: در آخرین پیگیری‌ها با کارگروه تعیین قیمت خرید تضمینی گندم و در گفت‌وگو با معاونان وزیر جهاد کشاورزی به این جمع‌بندی رسیدیم که مجلس کلیه وظایف خود را در این موضوع انجام داده است، یعنی هم قانون مورد نظر را تصویب کرده و هم ناظران آن را جهت نظارت معرفی کرده است.
این عضو کمیسیون کشاورزی ادامه داد: در شرایط کنونی تنها نهادی که در تشکیل شورای تعیین قیمت تضمینی محصولات کشاورزی و قیمت گذاری کوتاهی می‌کند، وزارت جهاد کشاورزی است که موظف به پاسخگویی برای این تاخیر است.
نقدعلی اشاره کرد: مجلس پیگیر این اقدام است و در آخرین پیگیری‌ها، وزارت کشاورزی قول تسریع در تشکیل و قیمت گذاری این نهاده اساسی در سفره مردم را داده است و آقای درگاهی، قائم مقام و معاون پارلمانی وزیر جهاد کشاورزی مسئول شورای تعیین قیمت تضمینی محصولات کشاورزی است که کوتاهی از سوی این وزارتخانه به این کارگروه باز می‌گردد.
وی گفت: آقای ساداتی نژاد ریاست کمیسیون، نامه مجددی تنظیم و به وزارت کشاورزی ارسال کرد و مجددا قول همکاری مضاعف، از وزارت کشاورزی گرفته شده است اما در صورتی که این قیمت گذاری انجام نشود، مجلس به وظایف نظارتی خود عمل خواهد نمود.
انتهای پیام/۴