مدیر بنیاد مهدی یاران بیرجند:

کوچه‌های انتظار در ایام میلاد پر نور امام زمان (عج)

مدیر بنیاد مهدی یاران بیرجند گفت: یک کار جدیدی به نام کوچه‌های انتظار را شروع کردیم و قصد داریم این تداعی به وجود آید که هر کوچه منتظر امام زمان (عج) است.

حجت کفاشی مدیر بنیاد مهدی یاران بیرجند در گفتگو با خاورستان در رابطه با اهمیت میلاد امام زمان (عج) و وظیفه ما در زمان غیبت گفت:همه ما منتظر هستیم و یک منتظر واقعی باید نشان دهد که برای میلاد آن فردی که برای تعجیل در فرجش دعا می کنیم و کار می کنیم باید تفاوتی با بقیه میلادها داشته باشد.

وی تاکید کرد: نیمه شعبان که میلاد حضرت امام زمان (عج) و ۹ ربیع که آغاز امامت آقا امام زمان است باید نسبت به اعیاد دیگر پررنگ تر گرفته شود و این نشانه این است که منتظریم حضرت را ببینیم.

به گفته کفاشی غیر از دعا برای ظهور حضرت باید کار هم بکنیم یکی از کارهایی که منتظر دارد همین است یعنی میلاد آقا باید جدی گرفته شود موضوعی که در مجتمع فرهنگی مهدی یاران خراسان جنوبی همین موضوع را داریم به این معنا که باید ۹ ربیع و میلاد امام زمان را باید جدی بگیریم.

وی به برنامه‌های بنیاد به مناسبت میلاد امام زمان (عج) هم اشاره کرد و افزود: برگزاری مراسم به بهترین نحو را وظیفه خودمان می دانیم و از سال ۹۲ یک برنامه ای را دنبال می کنیم که این برنامه امسال وارد ۱۰ همین سال می‌شود این برنامه سال پیش دوبار تکرار شد یک کار جدیدی به نام کوچه‌های انتظار را است که می خواهیم بگوییم هر کوچه منتظر امام زمان (عج) است.

مدیر بنیاد مهدی یاران تاکید کرد: توصیه هم شده به افراد که هر فردی در مغازه یا سر کوچه خانه اش گلی و شکلاتی بگذارد و مشخص شود و بدانند امروز نیمه شعبان است و تفاوتی با روزهای دیگر دارد این تفاوت ملموس و دیده شود.

کفاشی اظهار کرد:بنیاد هم نبش توحید ۳۰ را برای نیمه شعبان آماده کردیم و ایستگاه صلواتی خواهیم زد و با عنوان کوچه های انتظار پذیرایی خواهیم داشت و شیرینی و شربت و چای آتشی و بسته هایی ویژه کودکان آماده کردیم بسته های رزق آماده کردیم و نورافشانی هم خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در مورد جشن میلاد امام زمان که تاکید بر مردمی برگزار کردن این جشن بوده و هست و به دنبال آن آخر شب هم احیای شب نیمه شعبان را داریم که احیای شب نیمه شعبان با سخنرانی نصرالله پور آن شالله استغاثه و دعا توصیه در مفاتیح و کتب و احیای نیمه شعبان و توزیع سحری هم برنامه هایی که قرار است اجرا کنیم.