فرمانده قرارگاه پدافند هوایی شرق کشور

کوچک‌ترین تحرک هوایی در شرق کشور کنترل می‌شود

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی شرق کشور گفت: کوچک‌ترین تحرک داخلی و خارجی هوایی در مرزهای شرقی کشور، تحت کنترل، تحلیل و ارزیابی متخصصان ارشد نظامی در این یگان نظامی است.

به گزارش خاورستان به نقل از “فارس” ملک‌علی اسدی‌فرد اظهار داشت: شن‌های بی‌جان صحرای طبس هواپیماها و هلی کوپترهای آمریکایی را در پنج اردیبهشت ۱۳۵۹ ساقط کرد که این نشان از تأیید الهی انقلاب اسلامی ایران دارد.
وی خاطر نشان کرد: یکی از عوامل مهمی که موجب شد آمریکا جرأت کرده و اقدام به تجاوز نظامی به ایران کند، آماده نبودن نیروهای مسلح و عدم برخورداری منطقه شرق کشور از سامانه‌های مراقبت، کنترل و دفاع هوایی بود.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی شرق کشور تصریح کرد: اما اکنون این قرارگاه با بهره‌مندی از رادارهای پیشرفته، دستگاه‌های جمع‌آوری اطلاعات، آتش‌بارهای موشکی با بردهای بلند و کوتاه و سامانه‌‌های توپخانه‌ای پدافندی، هرگونه ورود و خروج ناوگان هوایی داخلی و خارجی را تحت رصد و کنترل دقیق دارد.
وی یکی از دلایل وجود امنیت پایدار در کشور را پدافند هوایی دانست و افزود: استیلای امنیتی فعلی کشور در سایه قدرت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به‌روز پدافند هوایی کسب شده و امروز کوچک‌ترین تحرک داخلی و خارجی هوایی در مرزهای شرقی تحت کنترل، تحلیل و ارزیابی متخصصان ارشد نظامی در این یگان نظامی است.
اسدی‌فرد در پایان متذکر شد: پدافند هوایی منطقه شرق کشور با تمام قوا در مقابل دشمنان می‌ایستد و اجازه تعرض به کشور اسلامی را نمی‌‌دهد.