انتقادات تند کی‌روش به مجموعه ورزش کشور

کی‌روش: اسدی فرق زمین فوتبال و زمین سیب زمینی را نمی‌داند/ فرمایشات سجادی ناامیدمان کرد

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در صحبت‌هایی تند پاسخ اسدی را داد و گفت: تحمیل ایشان به عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال بسیار ناراحت کننده است.

به گزارش خاورستان،‌ کارلوس کی روش با اشاره به صحبتهای دبیرکل فدراسیون درباره مدیر تیم ملی اظهار کرد: امروز متوجه شدم آقای اسدی صحبتهایی را درباره جناب آقای افشین پیروانی انجام داده است. این صحبتها کاملا شرایط فدراسیون فوتبال را وارونه کرده است، به همین منظور قصد دارم چند پرسش مطرح کنم. آقای اسدی که قصد خدشه وارد کردن و زیر سوال بردن اعتبار، شأن و جایگاه جناب آقای افشین پیروانی را دارد کیست؟ ایشان که با چتر نجات وزارت ورزش وارد فدراسیون فوتبال شد و جناب آقای کفاشیان را مجبور کرد که او را جایگزین دبیرکل کاربلد و حرفه ای سابق فدراسیون کند. آقای اسدی که تفاوت بین زمین فوتبال و زمین سیب زمینی را نمی‌داند چگونه می‌تواند راجع به استانداردهای لازم و امکانات در فوتبال بین المللی صحبت کند.
وی افزود: این شخص کیست که از بدو ورودش، فقط توهین و دست کم گرفتن بازیکنان و مربیان و همینطور مسوولان فدراسیون از طرف او انجام گرفته است؟ این شخص کیست که کاملا خارج از چارچوب عمل می کند و حتی با وجود اینکه رییس فدراسیون فوتبال و همینطور اعضای محترم هیات رییسه به او تاکید کرده اند حق دخالت در مسائل تیم ملی را ندارد، باز هم اصرار به بی احترامی و سرپیچی دارد. با فروتنی عرض می‌کنم که به نظرم تحمیل ایشان به عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال بسیار ناراحت کننده است.

سرمربی تیم ملی در ادامه خاطر نشان کرد: اگر این مسائل کافی نبود بنده متوجه صحبتهای آقای دکتر سجادی راجع به زمین و امکانات آکادمی ملی فوتبال شده ام و البته این صحبتها کاملاً باعث شگفتی من شده است. البته قبل از هرگونه صحبت دیگر با کمال احترام باید این را خدمت حضرتعالی عرض کنم قولهایی که جنابعالی در راستای حمایت از تیم ملی قبل از جام جهانی برزیل و جام ملتهای آسیا دادید را به یاد آوردم. فقط می خواهم یادآوری کنم که ما مربیان و بازیکنان مسائل را فراموش نمی کنیم و امروز باید بگویم که از این مسائل گذشت هم نمی کنیم.
کی روش بیان کرد: به عناوین اصلی صحبت‌هایم که آماده سازی تیم ملی و همینطور امکانات تمرینی لازم است، بر می گردم. با کمال احترام باید عرض کنم که می خواهم از این فرصت استفاده کرده و یادآوری کنم که حضرتعالی این فرصت را داشتید که در مرکز تمرینی باشگاه کورینتیانس برزیل همراه با تیم ملی حضور داشته باشید و این فرصت را پیدا کردید که از نزدیک مشاهده کنید وقتی بنده صحبت از امکانات تمرینی برای پیشرفت تیم ملی می کنم، منظورم چیست. با کمال احترام باید عرض کنم که شما چگونه می توانید به مردم بگویید چرا بنده درخواست یک زمین بهتر و شرایط بهتر را دارم. صادقانه عرض می کنم که شما چگونه می توانید به هواداران فوتبال ملی ایران بگویید آن چیزی که در باشگاه کورینتیانس برزیل دیدید با آن چیزی که برای آماده سازی تیم ملی مهیاست، مناسب برای تیم ملی و خیلی خوب است. صادقانه عرض می کنم که فرمایشات حضرتعالی من را ناامید کرد چرا که توقع بنده از یک مسوول بلند رتبه ورزشی داشتن انگیزه بالاتر برای ارائه نگرشی وسیع تر است.

او در پایان اظهار کرد: بنده سطح توقع دیگری در تعهد و انگیزه برای ساختن آینده تیم ملی را داشتم. اگر بخواهیم با شرایط سطح پایین خود را راضی کنیم و بگوییم اوضاع خیلی عالی است این مطلب برای من قابل قبول نیست و این طرز تفکری نیست که بنده دوست داشته باشم، تیم ملی و بازیکنانم از آن برخوردار باشند.
انتهای پیام/
منبع:فارس