فرماندار نهبندان:

گازرسانی به ۲۶۰ روستای نهبندان انجام شد/ پرداخت ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به اصناف

بیکی گفت: با پیگیری‌های انجام شده ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به اصناف آسیب دیده از محل بیماری کرونا در نهنبدان پرداخت می‌شود.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی فرمانداری نهبندان مجید بیکی فرماندار نهبندان از گازرسانی به ۲۶۰ روستای نهبندان خبر داد و گفت: تقریبا تمام روستاهای نهبندان تا پایان امسال از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.
وی افزود: در طرح ملی اقدام مسکن، شهرستان نهبندان برای ۳۶۴ نفر واجد شرایط زمین تامین کرده و سامانه از روز گذشته راه اندازی و آزادسازی تسهیلات انجام شده است.
فرماندار نهبندان بیان کرد: برای تامین زیرساخت آب در طرح اقدام ملی مسکن هنوز اقدامی در سطح استان صورت نگرفته و باید انشعاب موقت آب برای ساخت و ساز تامین شود، اما پیگیری‌های لازم برای راه اندازی شبکه آب در نهبندان انجام و به سرانجام می رسد.
بیکی عنوان کرد: هفت کلیومتر باند دوم مسیر نهبندان – شوسف افتتاح می‌شود و چهار کیلومتر دیگر در دست اقدام است.
وی از تزریق ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزا توسط صندوق کارآفرینی امید به نهبندان خبر داد و گفت: این تسهیلات به واحدهای غیرفعال کمک شایانی خواهد کرد.
فرماندار نهبندان خاطرنشان کرد: با پیگیری های انجام شده ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به اصناف آسیب دیده از محل بیماری کرونا در نهنبدان پرداخت می‌شود.
بیکی با بیان این‌که اصنافی که در راستای مدیریت بیماری کرونا تعطیل شده‌اند باید به صورت دقیق معرفی شوند، گفت: شیوع بیماری کرونا ضربه‌های مهلکی را بر برخی اصناف و گروه‌های شغلی وارد کرده که باید مدیریت شود.
وی تصریح کرد: نبود کشتارگاه طیور در نهنبدان، مرغداران شهرستان را با مشکل مواجه کرده است، در این راستا چهار میلیارد تومان تسهیلات کم بهره توسط صندوق کارآفرینی مصوب شده که به متقاضی مورد نظر جهت تکمیل و راه اندازی کشتارگاه در حال احداث پرداخت خواهد شد تا بخش عمده‌ای از مشکلات مرغداران رفع شود.
انتهای پیام/۱۲۷