گاف‌ روزنامه‌ زنجیره‌ای، به‌ رئیس‌ دولت خورد!+عکس

روزنامه شرق در گزارشی سعی کرده به اسناد فساد مالی برخی از سران جهان موسوم به "اوراق پاناما" بپردازد، که در ذیل تیتر اصلی خود با عنوان "دست های آلوده"، دست های روحانی را آورده است.

به گزارش خاورستان، روزنامه شرق امروز تیتر یک خود را باعنوان “دست‌های آلوده” درباره پولشویی چهره های مشهور جهان انتخاب کرده و عکس مطلب پایین آن را از صحبت های حسن روحانی استفاده کرده که وی را با دستهای رو به بالا در سخنرانی خود در دفاع از برجام نشان می دهد.

این تیتر و عکس روزنامه شرق واکنش های زیادی در کاربران شبکه های اجتماعی داشته و برخی آن را کنایه این روزنامه به رئیس جمهور و انتقاد از عملی نشدن مفاد برجام دانسته اند.

توضیحات مدیرمسؤول شرق درباره حاشیه‌های امروز این روزنامه
مدیرمسؤول روزنامه «شرق» درباره‌ی حاشیه‌های پیش‌آمده برای این روزنامه پس از انتشار تیتر و عکس یک امروز این رسانه، توضیحاتی را ارائه و این اتفاق را غیرعمدی اعلام کرد.

مهدی رحمانیان در گفت‌و‌گو با ایسنا توضیح داد: معتقد هستم تیتر یک و عکس صفحه یک، دو مقوله‌ی مجزا هستند و روال شرق هم همواره به همین منوال است. تیتر یک گزارش امروز شرق بحث پول‌شویی در سطحی جهانی است و عکس، مربوط به موضوعی داخلی است؛ اما اگر در انتخاب عکس دقت بیشتری می‌شد، شاید این اتفاق نمی‌افتاد تا باعث ایجاد این بدفهمی نشود.

او سپس تاکید کرد: یقینا قصد و غرضی در کار نبوده است و همه می‌دانند ما (روزنامه شرق) مدافع دولت هستیم.

رحمانیان سپس با اشاره به تیتر یک روزنامه شرق و انتشار گزارشی درباره‌ی پول‌شویی توضیح داد: این گزارش، همان گزارشی است که رسانه‌های جهان آن را کار کرده‌اند و ما هیچ ادعایی نسبت به آن نداشتیم. در رابطه با بحث‌های داخلی هم توضیحاتی داده شده است.

مدیر مسؤول شرق سپس گفت: قبول دارم که ممکن است تیتر یک و عکس، بدخوانی داشته باشند اما این اتفاق از روی عمد نبوده است؛ چراکه تیتر مربوط به خبر دیگر است و عکس هم مربوط به گزارش دیگری است. طبیعتا تیتر و عکس متفاوت است ولی ممکن است بدفهمی ایجاد کند اما هیچ ربطی به هم ندارند.