فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی خبر داد

گام دوم رزمایش کمک مومنانه در خراسان‌‌جنوبی برگزار می‌شود/ توزیع بیش از ۱۳۶ هزار سبد کالا در گام اول

سردار قاسمی با بیان این‌که 136 هزار و 214 بسته در 3 مرحله رزمایش قبلی در خراسان جنوبی توزیع شد، گفت: مرحله نخست گام دوم رزمایش از روز جمعه ده مرداد ماه آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد استانی گام دوم رزمایش کمک مومنانه، اظهار کرد: گام دوم رزمایش کمک مومنانه با رویکرد احسان و تعامل برگزار می‌شود.
وی با بیان این‌که ۱۳۶ هزار و ۲۱۴ بسته در ۳ مرحله رزمایش قبلی در خراسان جنوبی توزیع شد، افزود: مرحله نخست گام دوم رزمایش از روز جمعه ده مرداد ماه آغاز خواهد شد.
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: مرحله دوم گام رزمایش کمک مومنانه در دهه اول محرم و مرحله سوم آن نیز در دهه آخر صفر برگزار خواهد شد.
وی با بیان این‌که جلسه هماهنگی در تهران برگزار و دستگاه‌ها در آن حضور داشتند، گفت: قرارگاه رزمایش کمک مومنانه در کشور فعال است.
قاسمی تصریح کرد: در رزمایش قبلی هم در بحث شناسایی و هم در بحث توزیع پراکنده کار شد که امید است در گام دوم بهتر و شایسته‌تر عمل کنیم.
وی با بیان این‌که در گام دوم رزمایش کمک مومنانه مانند گام نخست مسجد و امام جماعت مسجد محوریت است، افزود: در مرحله قبل برخی دستگاه‌ها ظرفیت خوبی داشتند اما وارد عمل نشدند که در خواست می‌شود در گام دوم همه دستگاه‌ها پای کار باشند.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه احیای فرهنگ‌ نذر و خیرات باید مدنظر باشد گفت: نذورات و خیرات مردمی در هئیت‌های مذهبی در ماه محرم مدیریت شود تا از اسراف جلوگیری شود و کمک‌ها به صورت سبد کالا و کارت هدیه به دست نیازمندان برسد.
وی با اشاره به اینکه در گام دوم با توجه به تورم ایجاد شده ارزش ریالی بسته‌ها باید حداقل ۳۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شود، افزود: خراسان جنوبی در بحث کمک مومنانه بسیار خوب عمل کرده است.
قاسمی به حضور چهار کمیته در رزمایش قبلی اشاره کرد و یادآور شد: بهتر است کارگروه‌هایی مانند دانش آموزی، وام و اشتغال و جهیزیه نیز تشکیل شود.
فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در بازار با کمبودهایی مواجه بودیم، گفت: مقداری از این کمبودها جبران شد و اگر در حال حاضر نیز کمبودهایی وجود دارد باید برطرف شود.
انتهای پیام/ ۱۳۲