عصر امروز؛

گام دوم نهضت کمک مومنانه در خراسان‌جنوبی آغاز شد/ توزیع ۲۸۰ سری جهیزیه

گام دوم نهضت کمک مومنانه در خراسان جنوبی با حضور مسئولان استانی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، بعد از ظهر امروز گام دوم نهضت کمک مومنانه در خراسان‌جنوبی با حضور مسئولان استانی آغاز شد.
سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی در این مراسم، اظهار کرد: گام دوم نهضت کمک مومنانه در خراسان جنوبی نیز در ادامه گام اول در خراسان جنوبی انجام می‌شود.
وی افزود: در مرحله دوم نهضت کمک مومنانه که از امروز آغاز می‌شود علاوه بر بسته های کمک معیشتی جهیزیه، لوازم التحریر و گوشت قربانی نیز توزیع خواهد شد.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه الاسلام خراسان جنوبی بیان کرد: بسته‌های معیشتی که در این مرحله تهیه و توزیع خواهد شد ۶۰ هزار و ۷۹۹ بسته است که میانگین قیمت هر بسته ۳۰۰ هزار تومان است.
سردار قاسمی عنوان کرد: این بسته‌ها شامل ۷ هزار و ۷۲۷ بسته از طرف سپاه استان، ۴۷هزار و ۸۹ بسته کمیته امداد، ۲۳۳ بسته اوقاف و امور خیریه، ۵ هزار بسته بنیاد علوی و هلال احمر ۷۵۰ بسته می‌شود.
وی با بیان این‌که گام دوم نهضت کمک مومنانه شامل سه مرحله است، گفت: مرحله اول در دهه امامت و ولایت، مرحله دوم دهه اول محرم و مرحله سوم دهه آخر صفر خواهد بود و در هر مرحله کمک‌ها جمع آوری خواهد شد.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه الاسلام خراسان جنوبی بیان کرد: جمع آوری این بسته ها از ابتدای ماه ذی الحجه آغاز شده و از امروز به مدت ۱۰ روز توزیع می‌شود.
سردار قاسمی از توزیع ۲۸۰ سری جهیزیه در این مرحله خبر داد و افزود: میانگین ارزش ریالی هر سری جهیزیه ۱۲۰ میلیون ریال است.
وی خاطرنشان کرد: در این مرحله علاوه بر بسته کمک معیشتی و جهیزیه ۲۱۸ کارت هدیه، پوشاک و کفش، غذای گرم، گوشت قربانی و گوشت مرغ نیز توزیع خواهد شد.
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه الاسلام خراسان جنوبی عنوان کرد: ۱۷۳ بسته کیف و کفش، ۱۰۷هزار و ۵۵۸ پرس غذای گرم، ۲۷ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم گوشت مرغ و ۸۶ هزار و ۹۰۱ کیلوگرم گوشت گوسفندی نیز از دیگر اقلامی است که در این مرحله توزیع خواهد شد.
سردار قاسمی از پرداخت ۳۶۳ فقره وام بین نیازمندان خبر داد و گفت: در این مرحله از کمک مومنانه پخت نان در شهرستان‌ها و مرکز استان انجام خواهد شد که در این راستا ۱۰ نانوایی در سطح شهر بیرجند به مدت ۱۰ روز نان پخت خواهند کرد‌.
انتهای پیام/۱۲۷