گرامیداشت دومین سالگرد عروج حاج قاسم در زندان نهبندان/ گسترده شدن مکتب حاج قاسم پس از شهادت

گرامیداشت دومین سالگرد عروج شهید سلیمانی در زندان نهبندان، برگزار شد.

به گزارش خاورستان، گرامیداشت دومین سالگرد عروج شهید سلیمانی در زندان نهبندان، برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین  عباسعلی خزائی امام جمعه نهبندان در این مراسم اظهارکرد:  رمز موفقیت و رمز زنده بودن شهدا با توجه به آیات قرآن این است که شهدا با خدا معامله می کنند. آنها کالایی به نام جان می دهند و بهشت می خرند و سند این معامله کتاب قرآن، انجیل و تورات است.

وی با بیان اینکه  شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای دفاع مقدس و دیگر شهدا با خدا معامله کردند، افزود: تنها می توان شهادت این بزرگواران را با شهادت امام حسین علیه السلام مقایسه کرد. همانطور که فرهنگ حسینی در سطح جهان گسترانیده شده، پس از شهادت حاج قاسم هم؛ راه و مکتب او در دنیا گسترده شد. گواه این حرف هم حضور جمعیت های چند ده میلیونی بر سر مزار این شهید بزرگوار است.

عشق به ولایت راز موفقیت حاج قاسم

الله بخش نیک نام جانشین مدیرکل زندان ها و معاون سلامت اصلاح و تربیت زندان های خراسان جنوبی نیز در این مراسم؛ اظهارکرد: این حرارت و عشق و علاقه ای که باعث شده تا در سال دوم شهادت حاج قاسم هم افراد زیادی علی رغم سرمای هوا، بر سر مزار او حضور یابند، شاخص های این سردار بزرگوار است.

با اشاره به اینکه بنا به فرموده مقام معظم رهبری، حاج قاسم سلیمانی را باید یک مکتب دید نه یک فرد، گفت: راز موفقیت این شهید بزرگوار عشق به رهبری و ولایت است.

نیک نام بیان کرد: قطعا وصیت حاج قاسم سلیمانی برای دفن شدن در کنار شهید محمد حسین یوسف الهی، بی حکمت نبوده و خود آن شهید بزرگوار هم قبل از شهادتش به آن محل رفته و برای خود نیز اخلاص خوانده است.

حاج قاسم نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی(ره)

محمد رضا زنگویی رئیس زندان نهبندان نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید سلیمانی، زندانیان را به گام گذاشتن در مسیر شهدا توصیه کرد و گفت: زحمات و خدمات ارزشمند شهید سلیمانی به اسلام و مسلمین، بی‌شک ذخیره‌ی ارزشمندی در دیوان عدل الهی است.

وی با بیان اینکه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی(ره) بود، گفت: تفکر و راه شهید سلیمانی هرگز از بین نخواهد رفت، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذراند و شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود .