استاندار خراسان‌جنوبی:

گردش دلتا در خراسان جنوبی/ خواهان قفل زدن بر کسب و کار مردم نیستیم

ملانوری بابیان اینکه ۹۰ درصد موارد ابتلا به کرونا در استان از نوع دلتا گزارش شده است، گفت: با توجه به این شرایط اگر عادی انگاری داشته باشیم دچار خسارت سختی خواهیم شد.

به گزارش خاورستان، حمید ملانوری استاندار خراسان‌جنوبی صبح شنبه در ستاد کرونا خراسان‌جنوبی اظهار کرد: متأسفانه در ۲۵ استان کشور روند ابتلاء به کرونا و بستری‌های ناشی از کرونا رو به افزایش است و بسیاری از شهرهای ما در وضعیت قرمز قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه ویروس دلتا نیز در جای جای کشور خود را نشان داده است، بیان‌کرد: ما در برابر این ویروس چاره‌ای جز رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را نداریم.
استاندار خراسان‌جنوبی ادامه‌داد: ما علی‌رغم هم مرز بودن با افغانستان و استان‌های در وضعیت قرمز چون سیستان و بلوچستان تلاش کرده‌ایم شرایط خود را از نظر شیوع ویروس کرونا حفظ کرده و موارد افزایشی زیادی نداشته باشیم، ولی متأسفانه در حال حاضر با رشد مبتلاها رو به رو هستیم.
ملانوری با بیان اینکه طبق گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ۹۰ درصد از موارد ابتلاء در خراسان‌جنوبی طبق آمار روز پنج شنبه ویروس دلتا بوده است، گفت: با توجه به این شرایط اگر عادی انگاری داشته باشیم دچار خسارت سختی خواهیم شد.
وی بیان کرد: طبق گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ۹۰ درصد از موارد ابتلاء در خراسان‌جنوبی طبق آمار روز پنج شنبه ویروس دلتا بوده است.
استاندار خراسان‌جنوبی اظهار کرد: ما در موضوع مرز تأکید کردیم علاوه بر حفظ بهداشت، تبادلات تجاری برای ما مهم است و در این زمینه نیز بیان می‌کنیم که حفظ کسب و کار مردم خط قرمز ما است و قبل آنکه شرایط به گونه‌ای شود که مجبور به تعطیلی واحدهای صنفی شویم باید مکان‌های پرتجمع را مراقبت کنیم.
ملانوری با تأکید بر اینکه ما به هیچ وجه خواهان قفل زدن بر کسب و کار مردم و یک واحد صنفی نیستیم، بیان‌کرد: ما اگر مسافرت نرفته، تا پاسی از شب در بوستان‌ها نباشیم، همایش برگزار نکنیم، اتفاقی نمی‌افتد ولی تعطیلی یک واحد صنفی مساوی با قطع رزق و روزی مردم است.
استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مدیریت کرونا در خراسان‌جنوبی باید یک مدیریت بومی و محلی براساس دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا باشد، ادامه‌داد: در رایزنی با استانداران استان‌های همجوار بر این نکته تأکید شده که خروج از استان‌های در وضعیت قرمز ممنوع باشد و در این زمینه بسیار جدی هستیم.
وی یادآور شد: تأکید ما بر اجرای طرح شهید سلیمانی در راستای آگاه‌سازی مردم در شهرهای در معرض خطر چون نهبندان و سربیشه، برخورد با پروتکل شکنان و برگزاری ویدئو کنفرانسی جلسات است و هیچ دستورالعمل مخالف مصوبات ستاد کرونا پذیرفته نیست.
ملانوری افزود: در حال حاضر به واسطه حضور مرزبانی و ارتش و … امنیت در مرز وجود دارد.
منبع: مهر
انتهای پیام/۷