پس از 8 سال؛

گره پروژه هلال باز شد/ اتمام پروژه در سال ۱۴۰۰

با رایزنی‌های انجام شده طلسم پروژه شکسته شد و به دنبال توافق ایجاد شده مابین هلال احمر و شهرداری برای تامین پارکینگ، عملیات احداث طرح آغاز شده و این مهم تا یک سال دیگر به اتمام می‌رسد.

به گزارش خاورستان به نقل از روابط عمومی هلال احمر خراسان‌جنوبی، مجتمع تجاری- اداری هلال از مهم‌ترین پروژه‌های جمعیت هلال احمر در خراسان‌جنوبی بوده که عملیات احداث آن در شش طبقه با زیربنای ۱۵ هزار و ۷۵۰ متر مربع در سال ۹۱ آغاز شد.
اگرچه مدیر وقت جمعیت هلال احمر استان مدت زمان اجرای طرح را ظرف مدت سه سال اعلام کرده بود اما با بروز موانعی و مشکلاتی با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی سکوت اختیار کرده و برای مدت هشت سال بر پیکره نیمه تمامش ماندگار شد.
تاکنون در برهه‌های مختلف در قالب بازدیدهای مسئولان کشوری و برگزاری جلسات، رایزنی‌های زیادی در راستای رفع موانع موجود انجام شده که نتایج قابل قبولی حاصل نشد.
هرچند مسئولان استانی بر اهمیت احداث و اتمام پروژه تاکید دارند اما تاکنون گام‌های برداشته شده در راستای رفع مشکلات پیش روی طرح موثر نبوده و باعث طلسم هشت ساله پروژه شده بود.
گره پروژه باز شد
حمید ملانوری استاندار خراسان‌جنوبی طی دیداری با رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به بیان مشکلات پیش روی پروژه‌های نیمه تمام هلال احمر در استان پرداخت تا گره مشکلات گشوده شود.
همچنین در طی هفته جاری جلسه‌ای با حضور استاندار، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری هلال احمر، شهردار و رئیس شورای شهر بیرجند و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان برگزار شد تا روند حل مشکل به باد فراموشی سپرده نشود.
با رایزنی‌های انجام شده طلسم پروژه شکسته شد و به دنبال توافق ایجاد شده مابین هلال احمر و شهرداری برای تامین پارکینگ، عملیات احداث طرح آغاز شده و این مهم تا یک سال دیگر به اتمام می‌رسد.
استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به پروژه‌های نیمه تمام جمعیت هلال احمر در استان، بیان کرد: ساختمان اداری، تجاری هلال و ساختمان ستادی، امدادی هلال احمر استان برای تکمیل و افتتاح به اعتبارات ویژه نیاز دارد.
وی با اشاره به سرمایه گذاری‌ها و هزینه‌های هنگفت این پروژه، افزود: تکمیل فاز اول ساختمان ستادی هلال احمر نیازمند ۱۰ میلیارد تومان اعتبار است.
ضرورت توجه به تجهیز پایگاه‌های امدادی
ملانوری با اشاره به وضعیت پایگاه‌های امداد جاده‌ای استان اظهار کرد: تأمین تجهیزات و امکانات، خودروهای نجات و آمبولانس و شارژ انبارهای موجود از مهمترین نیازهای این پایگاه ها بوده که نیازمند توجه و بررسی است.
استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: از جمعیت هلال احمر خواستاریم در راستای تکمیل و تجهیز پایگاه‌های امداد و نجات نیمه‌کاره از هیچ تلاشی دریغ نکند.
وی خواستار توجه ویژه به احداث پایگاه امداد کوهستان در محدوده بند دره بیرجند شد و گفت: این طرح از جمله مطالبات مهم استان بوده که اجرای آن نیازمند عنایت ویژه متولیان است.
هزینه احداث پارکینگ تامین می‌شود
ابراهیم تقی‌زاده رئیس شورای اسلامی بیرجند با اشاره به مشکل پارکینگ پروژه تجاری- اداری هلال بیان کرد: مقرر شده هزینه‌های احداث پارکینگ توسط شرکت سرمایه‌گذاری هلال احمر تامین شود.
وی افزود: همچنین مقرر شده پیشنهادات شهردار بیرجند و شرکت سرمایه‌گذاری هلال احمر ظرف مدت یک هفته پیرامون نحوه تامین پارکینگ و نحوه پرداخت هزینه‌ها برای بررسی و تصمیم گیری به شورای شهر ارسال شود.
رئیس شورای اسلامی بیرجند گفت: هزینه‌های پروانه ساختمانی و کمیسیون ماده ۱۰۰ و میزان و نحوه پرداختی بعد از تصمیم گیری شورا اعلام خواهد شد.
امید است با همکاری هر چه بیشتر از سوی دستگاه‌های متولی، این پروژه هر چه زودتر به مرحله افتتاح برسد چراکه با اتمام این طرح کمک شایانی به رشد و توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان می‌شود.
انتهای پیام/۱۲۷