مشکلات ذکری در آستانه حل شدن

گزارش خاورستان توجه مسئولان را به روستای ذکری جلب کرد/ مسئولان به ذکری می‌روند

انتشار گزارش خاورستان در خصوص محرومیت روستای ذکری و بازتاب آن، توجه مسئولان را به این روستا جلب کرد و قرار است برخی از مسئولان به این روستا سفر کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مشکلات روستای ذکری از توابع بخش گزیک شهرستان درمیان برای اولین‌بار ۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ در پایگاه خبری تحلیلی خاورستان، با عنوان زندگی در مرز تعطیلی/ حمام کودکان زیر سقف آسمان/ تهدید جان مردم به دلیل بیماری پوستی/ اینجا مردم مجبور به مصرف آب آلوده‌اند به گوش مسئولان استانی رسیده است و بعد از انتشار گزارش برای رفع مشکلات مردم این روستا مسئولان شهرستان درمیان قول پیگیری و رفع مشکلات را داده اند که گزارشی در ۳ اسفندماه ۱۳۹۶ با عنوان روستای محروم ذکری نیازمند توجه بیشتر مسئولان/ برای رفع محرومیت مرزها باید اعتبار بیشتری در نظر گرفت در خاورستان، منتشر شد.
پس از آن در ۱۶ اسفندماه ۱۳۹۶ مصاحبه‌ای اختصاصی با فرماندار درمیان برای اقدامات انجام شده جهت رفع مشکلات مردم روستاهای مرزی شهرستان درمیان و به طور خاص سه روستای ذکری، گل‌نی و جلاران با عنوان لزوم توجه به توسعه راهها و راه اندازی بازارچه میل ۷۳ برای تثبیت جمعیت شهرستان گرفته شده است.
همچنین فایل متن گزارش، فیلم و عکس‌های این روستا در بهمن‌ماه ۱۳۹۶ و بعد از انتشار گزارش، برای مسئول دفتر استاندار خراسان جنوبی جهت استحضار استاندار ارسال شده است.
طی ماه‌های اخیر برخی دیگر از رسانه‌های استان مشکلات مردم این روستا که مهم‌ترین آن بی‌آبی و بیماری پوستی و زخم بر صورت کودکان مظلوم این روستا بود را رسانه‌ای کردند و پزشکان هلال احمر برای کمک به درمان بیماری این کودکان اقدام کردند که گزارشی با عنوان وقتی دستان پزشک داوطلب بدون مرز هلال احمر مرهمی بر صورت زخمی کودکان ذکری می‌شود در خاورستان، منتشر شد.
حال پس از گذشت ۵ ماه از انتشار اولین گزارش در خصوص مشکلات و بیماری پوستی کودکان این روستا در این رسانه، به دستور استاندار خراسان جنوبی، امروز معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیر کل دفتر روستایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و ۸ مدیر کل برای بررسی و رفع مشکلات مردم این روستا به روستای ذکری می‌روند.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۲۲/ ۴