گزینش‌های مسئولان برای حضور خبرنگاران در جلسه‌ها/ ممانعت‌هایی که شائبه ایجاد می‌کند

مسئولان استانداری مانع حضور خبرنگاران در جلسه‌ای شدند که می‌توان آن را بالاترین جلسه اقتصادی خراسان جنوبی دانست.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مسود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان و وزیر معین خراسان جنوبی در اقتصاد مقاومتی، صبح شنبه ۲۸ تیرماه‌جاری به همراه معاونانش جهت افتتاح و بازدید از چند طرح ورزشی و اقتصادی و حضور در جلسه اقتصادی به استان خراسان جنوبی سفر کرد.
وی از صبح تا عصر از پروژه‌های ورزشی و واحدهای اقتصادی بازدید و در نهایت در جلسه اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی شرکت کرد.
این جلسه را می‌توان بالاترین جلسه اقتصادی استان خراسان جنوبی دانست چراکه به ریاست وزیر معین استان در اقتصاد مقاومتی برگزار شد و استاندار و سایر مسئولان ارشد استان و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی در آن حضور داشتند.
اما برای پوشش این جلسه، از خبرنگاران دعوت نشد و حتی خبرنگار ما که به استانداری رفت، راه ندادند و گفتند جلسه پوشش خبری ندارد.
شاید کرونا بهانه‌ای مناسب باشد تا در روزهای سخت اقتصادی که فشارهای زیادی به مردم وارد می‌شود، مشکلات کشور را به ویروس کرونا مربوط کرد و شاید برای جلوگیری از حضور خبرنگاران به جلسات، بازهم کرونا به کمک مسئولان بیاید.
در این شرایط نابسامان اقتصادی که قیمت‌ها روزانه و به شدت درحال افزایش است، مردم حق دارند از محتوای جلسات باخبر باشند و خبرنگاران حق دارند تا سؤالات مردم را از مسئولان بپرسند.
حضور رسانه‌های دولتی و جلوگیری از حضور سایر رسانه‌ها به خصوص رسانه‌های مستقل، در وضعیت اسفبار اقتصادی، شائبه‌هایی را در اذهان متبادر می‌سازد.
نمونه‌های دیگری از این موارد از استانداری و سایر دستگاه‌ها نیز مشاهده شده است. روز چهارشنبه هفته‌گذشته در مراسم معارفه سرپرست صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، درحالی که فکس دعوت به این رسانه ارسال شده بود اما برخی افراد حاضر در جلسه، با برخوردی نامناسب قصد بیرون‌کردن خبرنگار ما را داشتند. آن افراد اعلام کردند فقط خبرگزاری جمهوری اسلامی و صداوسیما می‌توانند در جلسه باشند و ما سایر رسانه‌ها را دعوت نکردیم.
باتوجه به وضعیت بغرنج اقتصادی، مشخص نیست مسئولان در سال پایانی دولت چرا از حضور خبرنگاران ممانعت می‌کنند؟
انتهای پیام/۴