نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تاکید کرد؛

گسترش فضای مجازی به عشایر ضربه وارد کرده است

آیت الله عبادی با بیان اینکه امروز گسترش فضای مجازی به عشایر ضربه وارد کرده است، گفت: عشایر به این دلیل که در طبیعت زندگی می کنند از سلامت ایمان و روان بسیار خوبی برخوردار هستند و باید این ارزش ها حفظ شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سیدعلیرضا عبادی ظهر امروز در دیدار با جمعی از عشایر بسیجی شهرستان درمیان اظهار داشت: در جهت خدمت رسانی به عشایر از زوایای مختلف بسیار اهمیت دارد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه عشایر نقش مهمی در ابعاد اقتصادی و امنیتی دارند، افزود: دولت موظف است تکالیف خود را جهت همراه بودن با عشایر و رفع موانع و پشتیبانی انجام دهد و باید در کنار این موضوعات به جنبه های ارزشی و فرهنگی عشایر نیز بسیار توجه شود.
وی با اشاره به اینکه انسان ضرورت دارد تا برای رفع نیازهای خود شیوه های مدرن را بپذیرد، گفت: متاسفانه در دنیا می بینید که تمدن های وحشی بر مردم مسلط شده است و از این جهت ساختارهای شهرنشینی زندگی را بر همه تنگ کرده است.
آیت الله عبادی در ادامه عنوان کرد: دوری انسان ها از فطرت و طبیعت باعث ایجاد ناسالمی های جسمی و روانی شده است و بخشی از این موارد سر به جنون می زند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در خصوص ارزش های انسانی و اسلامی عشایر گفت: خداوند متعال طبیعت را بهترین دامان برای تربیت بشر قرار داده است و عشایر به دلیلی که در دل طبیعت زندگی می کنند از انواع و اقسام بیماری های روحی و جسمی و روانی به دور هستند و در سلامت کامل به سر می برند و از این موضوع باید به عنوان سرمایه های جامعه استفاده کرد.
وی با بیان اینکه امروز گسترش فضای مجازی به عشایر ضربه وارد کرده است، افزود: عشایر به این دلیل که در طبیعت زندگی می کنند از سلامت ایمان و روان بسیار خوبی برخوردار هستند و باید این ارزش ها حفظ شود.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه مسئولین به زوایای انسانی و اسلامی عشایر باید بسیار توجه داشته باشند، گفت: عشایر هم باید این ارزش ها را به نسل ها آینده خود منتقل کنند چرا که این فرهنگ ارزشمند را نمی توان در کتاب ها جستجو کرد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در ادامه بیان کرد: نظام سلطه و شیطان بزرگ هر روز به دنبال این است تا از هر روشی و هر فتنه ای برای گول زدن و تفرقه افکندن مردم استفاده کند.
وی در پایان گفت: کشور مال مردم و دولت خدمت گذار مردم است و امیدواریم مردم با توجه به تجربه ۴۰ ساله خود و با دقت بیشتر در انتخابات ۱۴۰۰ فردی با ایمان و دارای تفکر شهید رجایی را انتخاب کنند.
انتهای پیام/۳