مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی:

گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی برای رصد بهتر بازار تشدید می‌شود/ رسیدگی به تخلفات گران‌فروشی و احتکار خارج از نوبت

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی گفت: گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی برای رصد و کنترل بیشتر و بهتر بازار بر مراکز عرضه خدمات با همراهی سایر دستگاه‌های مربوطه تشدید می‌شود.

محمدحسین اشرفی مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، با اشاره به مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه مبنی بر افزایش قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن، اظهار کرد: اقدامات نظارتی و کنترل بازار با جدیت بیشتری در استان خراسان‌جنوبی انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه دستگاه‌های متولی از جمله سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان صمت و اتاق اصناف با جدیت بیشتر بر روند ارائه کالا و خدمات نظارت خواهند داشت، افزود: با افراد سودجو که در چنین شرایطی بدون مجوز اقدام به افزایش قیمت کالا و خدمات کنند برخورد جدی خواهد شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در این زمینه گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی برای رصد و کنترل بیشتر و بهتر بازار بر مراکز عرضه خدمات با همراهی سایر دستگاه‌های مربوطه تشدید می‌شود، گفت:شعب تعزیرات حکومتی نیز به تخلفاتی از قبیل گران‌فروشی، احتکار، کم‌فروشی یا امتناع از عرضه کالا در اسرع وقت و خارج از نوبت رسیدگی خواهند کرد و با متخلفان بدون اغماض برخورد می‌شود.
اشزفی عنوان کرد: این اطمینان را به شهروندان و هم استانی‌ها می‌دهیم که بدون شک تمام قوای قضائیه، مجریه و مقننه و همچنین دستگاه‌هایی مانند تعزیرات حکومتی، دادستانی و دیگر دستگاه‌های مسئول مدافع حقوق آنها خواهند بود.
وی با اشره به اینکه شهروندان در صورت مشاهده هرگونه گرانی، قیمت غیرواقعی و غیرقانونی در بحث کالا و خدمات مواجه شدند مراتب را در اسرع وقت به سامانه بازرسی ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت یا ۱۳۵ سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع دهند تا پیگیری‌های قانونی اجرا شود، افزود: از ساعت پنج بامداد امروز قیمت برخی خدمات به ویژه تاکسی‌رانی در مرکز مورد ارزیابی قرار گرفت و هیچ‌گونه تخلفی مشاهده نشد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی گفت: تا این لحظه هیچ موردی از گرانی یا قیمت غیرقانونی کالا و خدمات در استان مشاهده یا گزارش نشده است.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/
خبرنگار: سمیه سلیمانی