نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی مطرح کرد؛

گلایه آیت الله عبادی از عدم مدیریت توزیع کالاهای اساسی/ تحریم دشمن بر اساس گرا گرفتن از داخل است

آیت الله عبادی با بیان این‌که مگر تهیه و مدیریت توزیع مرغ و تخم مرغ مربوط به آمریکا است؟ گفت: آیا نمی‌شود توزیع کالاهای اساسی را مدیریت کرد که شاهد تشکیل صف در این شرایط کرونایی نباشیم؟

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی در دیدار با سردار غلامحسین غیب پرور جانشین فرماندهی کل سپاه در قرارگاه مرکزی امنیتی امام علی(ع) ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت امام هادی علیه السلام، گفت: بنا بر اسناد و مدارک معتبر در متون کتب غیر شیعه نام ائمه معصومین علیهم السلام را در متن حدیث ذکر کردند و حتی در بعضی از احادیث برادران اهل سنت از قول پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم نام مقدس هر ۱۲ امام را ذکر کرده‌اند و این یکی از سرفرازی‌های شیعیان است.
وی افزود: حتی دشمنان نیز در عین حالی‌که دشمنی می‌کردند اما نسبت به مقام و جایگاه ائمه اطهار علیهم السلام اطلاع داشتند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی بیان کرد: دلیل این‌که متوکل عباسی حضرت امام هادی(علیه السلام) را از مدینه به منطقه نظامی آورد و در محاصره قرار داد بر اساس شناخت و اعتقادی بود که نسبت به مقام آن حضرت داشت، آنها می‌دانستند که امام دوازدهم مهدی آخرالزمان عج الله تعالی فرجه و بر هم زننده حکومت‌های ظلم است، بنابراین محاصره حضرت امام هادی علیه السلام و حضرت امام حسن عسکری علیه السلام را برای کنترل نسل در محدودیت و محاصره قرار دادند و فلسفه این اقدام آنها اعتراف به همان احادیثی است که خودشان ذکر کرده‌اند.
آیت الله عبادی اظهار کرد: مشکل بشر جهل و نادانی نیست چون هر کسی می‌داند یا می‌تواند بداند، اگر ۱۴ میلیون پرونده در دادگاه باشد خود مجرم یا دزد بهتر از قاضی می‌داند که مقصر کیست؟ حال یکی دزد اموال مردم، دیگری دزد دین مردم و آن دیگری دزد فرهنگ و سیاست مردم است، بعد از خدا خود آدم خائن می‌داند که دارد چه کار می‌کند.
وی عنوان کرد: مسائلی که امروز در دنیا می‌گذرد بر کسی مبهم نیست که جنایت کاران چه کسانی هستند، اما هنر وارونه را انجام می‌دهند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی افزود: مشکلات کشور تنها از ناحیه تحریم نیست، بلکه از ناحیه افراد داخلی است، حتی علت اصلی تحریم نیز همین‌ها هستند، نیروهای داخلی که قبله شان آمریکا و اروپاست آنها هستند که طمع ایجاد می کنند و دشمن تحریم می‌کند.
آیت الله عبادی تصریح کرد: اگر چنانچه در داخل مشکل نداشته باشیم آنها جرأت دخالت در امور کشور را ندارند، آنها کاره‌ای نیستند، مشکل از ناحیه افراد داخلی است.
وی با بیان این‌که مگر تهیه و مدیریت توزیع مرغ و تخم مرغ مربوط به آمریکا است؟گفت: شلوغی جمعیت برای خرید مرغ و تخم مرغ به تحریم و آمریکا ربط دارد؟
توزیع کالاهای اساسی مدیریت شود
نماینده ولی فقیه با تاکید بر این‌که آیا نمی‌شود توزیع کالاهای اساسی را مدیریت کرد، افزود: برای کالاهای اساسی هر جنسی که دو نرخی شد برای آن کالابرگ درست کنند تا مردم صف تشکیل ندهند و ازدحام ایجاد نشود.
آیت الله عبادی بیان کرد: وقتی ستاد ملی کرونا هشدار می‌دهد که ویروس کرونای انگلیسی وارد شده همه باید مراعات کنند، چرا نسبت به این صف‌ها اقدام نمی‌شود؟ با وجود کالابرگ نه مردم التهاب دارند نه صف ایجاد می کنند نه موجب گسترش بیماری کرونا می‌شود.
وی اظهار کرد: مگر تهیه و توزیع کالابرگ چقدر زحمت دارد، وقتی کالابرگ باشد اگر نرخ گران شود، نرخ کالابرگ که گران نمی‌شود، هیچ وقت هم برای دریافت کالا صف ایجاد نمی‌شود چون در ظرف سه ماه هر وقت برود می‌تواند کالا را دریافت کند، این‌ها که کار آمریکا و انگلیس نیست.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: کار انگلیس وسوسه و نفوذ است، رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند:”دشمن نفوذ می‌کند و در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم سازی‌ها تاثیر می‌گذارد”که این عوارضی منفی زیادی دارد.
تحریم دشمن و گرا گرفتن از داخل
آیت الله عبادی بیان کرد: اگر آمریکا و اروپا طمع و تحریم می‌کنند، تحریم آنها بر اساس گراهایی است که از داخل می‌گیرند، و گرنه آنها کوچکتر از آن هستند که در مقابل نظام جمهوری اسلامی و جایگاه ایران دخالت کنند و در تحریم سماجت داشته باشند.
وی افزود: اگر ما خودمان درست شویم همه چیز درست می‌شود و کاری از دست دشمن بر نمی‌آید اما شرطش همین است که درست شویم.
امام جمعه بیرجند بیان کرد: بعد از یکسال رعایت پروتکل‌های بهداشتی که ارتباطات کم بود، نمازهای جمعه در خیلی از جاها تعطیل بود، برنامه‌ها، روضه‌ها و مساجد محدودیت‌هایی داشتند، راهپیمایی ۲۲ بهمن یک آزمایش بود که آیا مردم خود را فراموش کرده‌اند، انقلاب را فراموش کرده‌اند.
آیت الله عبادی بیان کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن خیلی عالی جواب داد و برای دوست و دشمن پیام داشت، بعد از یکسال حالت انزوای پروتکلی و بر اساس این‌که اجتماعاتی نباشد تا بیماری سرایت نکند گفتند راهپیمایی امسال خودرویی و موتوری خواهد بود، با وجود این‌که مردم تجربه چنین آزمایشی را تاکنون نداشتند و راهپیمایی برای اولین بار به این نحو می‌خواست برگزار شود، نتیجه خیلی زیبا و عالی بود و راهپیمایی از روستاها تا مرکز کشور برگزار شد.
وی گفت: این راهپیمایی یک الهام الهی بود که باعث شد همه یکنواخت و با نشاط با مشت‌های گره کرده حضور پیدا کنند بگویند این انقلاب فراموش شدنی نیست.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: در مصاحبه‌های مردم نیز مشاهده کردید چه آن فردی که چهره حزب اللهی داشت و چه آن فردی که قیافه مذهبی نداشت حرف همه یکی بود که ما پشت مقام معظم رهبری و نظام تا آخر ایستاده ایم، این آزمایش عجیبی بود، خدا کند هم داخلی‌ها و هم خارجی‌ها این پیام را از مردم بگیرند.
آیت الله عبادی خطاب به پاسداران انقلاب اسلامی، افزود: خداوند به شما هم توفیق عنایت کند، کارهایی که شما انجام می‌دهید یک کار نیست، کارستان است چه در جنبه امنیتی، نظامی، اقتصادی و جنبه فرهنگی آن هم در این شرایط خاص کشور که همه این تلاش‌ها و فعالیت‌ها رنگ جهاد دارد، شما جزو خواص اولیا هستید و ما هم دعاگوی شما هستیم.
انتهای پیام/۱۲۷