در جلسه شورای شهر مطرح شد

گلایه از عدم همکاری یک پمپ بنزین جهت ضدعفونی در بیرجند/ مهلت پرداخت عوارض ساختمانی تا اردیبهشت ۹۹ تمدید شد

رئیس شورای اسلامی بیرجند گفت: مهلت پرداخت عوارض ساختمانی تا آخر اردیبهشت سال آینده تمدید شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جلسه شورای اسلامی شهر بیرجند پیش از ظهر امروز با حضور اکثر اعضای شورا برگزار شد.
ابراهیم تقی زاده رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند در این جلسه از تمدید مهلت پرداخت عوارض ساختمانی تا آخر اردیبهشت سال آینده خبر داد.
وی افزود: آندسته از افرادی که تا کنون تشکیل پرونده داده و کار به مرحله پرداخت عوارض رسیده است مدت زمان پرداخت عوارض آنها تا دو ماه به تاخیر افتاده و برای تشکیل و ثبت پرونده جدید در سال آینده تصمیم گیری خواهد شد و طی چند روز آینده تا پایان سال جاری هیچ پرونده ساختمانی جدیدی تشکیل و ثبت نخواهد شد.
الماسی مسئول مدیریت بحران شهرداری بیرجند نیز در این جلسه به اقدامات انجام شده توسط شهرداری بیرجند در بحث ضدعفونی سطح شهر اشاره کرد و افزود: با همکاری سازمان اتوبوسرانی، آرماستانها، آتش نشانی شهرداری بیرجند، نیروهای مردمی، هیئت های مذهبی و مداحان شهر بیرجند ضدعفونی اماکن عمومی انجام میشود.
وی اظهار کرد: ضدعفونی بازار بیرجند هر شب توسط نیروهای شهرداری انجام میشود.
مسئول مدیریت بحران شهرداری بیرجند بیان کرد: ضدعفونی روزبازارهای بیرجند، پمپ بنزین ها، مساجد، ایستگاه های آتش نشانی و سازمانهای شهرداری به صورت مداوم ضدعفونی میشود.
الماسی از همکاری یگان ویژه نیروی انتظامی جهت ضدعفونی اماکن و استفاده از تجهیزات و ماشین آلات یگان ویژه خبر داد و گفت: هر شب از ساعت ۲۲ تا ۳ صبح ضدعفونی بازار بیرجند و مغازه های سطح شهر با استفاده از هفت هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده انجام میشود.
وی خاطرنشان کرد: از ۸ اسفند ماه کار ضدعفونی معابر آغاز شده و با همکاری چهار تیم آتش نشانی با دو خودروی عملیاتی و ۷ اکیپ از شهرداری کار ضدعفونی معابر و مغازه ها انجام میشود.
مسئول مدیریت بحران شهرداری بیرجند اظهار کرد: ستاد مدیریت بحران شهرداری بیرجند این آمادگی را دارد که در یک حرکت و در یک شب تمامی خیابان های اصلی و معابر عریض شهر را در صورت اجازه دادن ضدعفونی کند.
الماسی از عدم اجازه دادن ضدعفونی مغازه های شهر توسط بعضی از صاحبان مغازه ها گلایه کرد و افزود: متاسفانه در اطراف بازار بیرجند، خیابانهای ولی عصر(عج) و حافظ مهرشهر گویی هیچ بویی از ویروس کرونا نبردند و اجازه ضدعفونی مغازه ها را به همکاران ما نمیدهند که تقاضای پیگیری و رسیدگی به این مسئله را دارم.
وی همچنین از عدم همکاری یک پمپ بنزین در بیرجند جهت ضدعفونی جایگاه سوخت گیری خبر داد و گفت: متولی این پمپ بنزین نه تنها خودش اقدامی برای ضد عفونی جایگاه های سوخت گیری نمیکند بلکه اجازه ضدعفونی به همکاران شهرداری را نیز نمیدهد.
مسئول مدیریت بحران شهرداری بیرجند تصریح کرد: طی این مدت موفق به ضدعفونی خیابان عدل در بیرجند نیز نشدیم.
الماسی ادامه داد: با توجه به اینکه تمام مغازه های واقع در خیابان عدل کار تعمیر خودروها را انجام میدهند، مغازه دارها میگویند مواد ضدعفونی کننده باعث آسیب رساندن به خودروها میشود لذا حتی اجازه ضدعفونی درب مغازه ها را به ما نمیدهند.
وی از بی توجهی به بحث ضدعفونی در اطراف بازار بیرجند و رعایت نکردن مسائل بهداشتی خبر داد و افزود: وضعیت بازار خیلی خراب است و اصلا رعایت نمیشود.
مسئول مدیریت بحران شهرداری بیرجند به فعال بودن آبمیوه گیری ها در اطراف میدان امام خمینی (ره) اشاره کرد و تاکید کرد: هیچ توجیه ای وجود ندارد که در این موقعیت این مغازه ها فعال باشد.
الماسی بیان کرد: تجهیزات حفاظت فردی پرسنل شهرداری بیرجند خوب است اما متاسفانه همکارانی که در سازمان بهشت متقین کار میکنند تجهیزات لازم و لباس ایزوله ندارند که جهت تامین امکانات مورد نیاز برای آنها نیازمند کمک مالی هستیم.
وی خاطرنشان کرد: با پیگیری های فراوان توانستیم یکصد دست لباس مناسب با همکاری وزارت دفاع برای همکاران فراهم کنیم.
مسئول مدیریت بحران شهرداری بیرجند از خریداری سه هزار لیتر محلول ضدعفونی خبر داد و اظهار کرد: کارگاه تولید ماسک در بیرجند راه اندازی شده که در صورت تامین پارچه مورد نیاز توسط سازمان غذا و دارو کار تولید ماسک را آغاز خواهد کرد.
ابراهیم تقی زاده رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند در مورد عدم همکاری پمپ بنزین و خیابان های مهرشهر در بحث ضدعفونی معابر، تصریح کرد: از ظرفیت نیروهای یگان ویژه و پلیس جهت برخورد با افرادی که برای ضدعفونی معابر و پمپ بنزین همکاری نمیکنند استفاده شود.
انتهای پیام/۱۲۷