گلایه از کندشدن سرعت اینترنت تا شبکه‌ای که پایدار است

کاربران فضای مجازی در خراسان‌جنوبی از کند بودن سرعت اینترنت گلایه دارند اما مسئولان استان وضعیت سرعت اینترنت را پایدار می‌دانند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، کاهش سرعت اینترنت در استان کویری خراسان‌جنوبی موضوعی است که همیشه با آن روبرو هستیم چراکه بارها در بیان مشکلاتی که از روستاهای مختلف در شهرستان‌ها استان منتشر می‌شود نبود زیرساخت اینترنت و یا کندی، قطعی اینترنت و عدم آنت دهی آن از مشکلاتی است که مورد انتقاد است.

کند بودن سرعت اینترنت مسئله تازه‌ای نیست و حتی در دولت‌های گذشته هم با این موضوع روبه‌رو بودیم اما این امر زمانی بیشتر مورد توجه قرار گرفت که اینترنت کارایی بیشتری در زندگی مردم قرار گرفت.

برخط بودن کلاس‌های دانش‌آموزان و انجام بسیاری از کارهای ضروری سبب شده است که مسئولان باید زیرساخت‌های بیشتری را برای اینترنت فراهم کنند.

با وجود این، طی هفته گذشته کاربران، بویژه دانش آموزان و دانشجویان که کلاس‌هایشان به دلیل تعطیلی‌های ناشی از سرمای هوا، به صورت مجازی بود، از سرعت پایین اینترنت گلایه داشته و اعلام می‌کردند که به سختی می‌توانند فایلی را آپلود یا دانلود کنند.

بر این اساس، تلاش برای بارگذاری و ارسال یک فایل چند مگابایتی بدون موفقیت به پایان می‌رسید یا دانش آموزان به دلیل سرعت پایین اینترنت چند ساعت باید منتظر باشد تا بتوانند ویدیوی حاوی مطالب درسی خود را دانلود کنند.

یکی از کاربران فضای مجازی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، از کندبودن سرعت اینترنت گلایه کرد وگفت: این کندی به حدی است که بسیاری از کارهای ساده بر بستر اینترنت قفل شده و کسب و کارهای اینترنت‌پایه به شدت از اوضاع گلایه دارند.

وی افزود: سرعت اینترنت تلفن همراه ایرانسل و همراه اول E یعنی پایین‌ترین حد است به طوری که نمی توان حتی یک عکس آپلود کرد.

این کاربر فضای مجازی خاطرنشان کرد: الان که تمام کسب و کارها حتی خریدهای منزل به اینترنت وابسته است کاهش سرعت آن برای کاربران خیلی آزاردهنده است و امیدواریم هرچه زودتر مشکل اینترنت مرتفع شود.

هم چنین طبق اظهارات برخی کاربران، فایل‌های فلش نیز که عمدتا آگهی‌های اینترنتی را شامل می‌شوند بعضا باز نمی‌شوند.

مصطفی بهی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: هفته گذشته یک سری مسائل فنی ناشی از کانفیگ‌هایی به صورت ملی در شبکه مخابراتی انجام می‌شد که این مسئله اکنون مرتفع شده است.

هیچ مشکلی در کندی اینترنت وجود ندارد

وی با بیان این‌که هیچ مشکلی در کندی اینترنت در حال حاضر وجود ندارد، گفت: گاهی ممکن است در یک برنامه خاصی کندی باشد که این به زیرساخت‌ها ارتباطی ندارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی ضمن تاکید بر اینکه الان مسئله‌ای در سرعت اینترنت نداریم، گفت: شبکه پایدار است و اگر مردم مشکلی از این نظر احساس کردند می توانند با سامانه ۱۹۵ ثبت شکایت کنند.

مشکل اینترنت زیرکوه و قاین مرتقع شده است

بهی گفت: هفته گذشته تنظیماتی در حوزه زیرساخت در زیرکوه و قاین در حال انجام بود که شکایت‌هایی به سمت شبکه مخابراتی رسید اما الان مشکل حل شده و شبکه پایدار است.

وی خاطرنشان‌کرد: گاهی ممکن است برخی از مشکلات، ناشی از پیک مصرف باشد و کاربران زیادی از اینترنت استفاده می‌کنند که این در کندی شبکه تاثیر گذار است.

پهنای باند اینترنت دوبرابر مصرف مردم است

میری مدیرکل مخابرات خراسان‌جنوبی نیز در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: در حال حاضر هیچ مشکلی در سرعت اینترنت ثابت و همراه اول نداریم.

وی افزود: پهنای باند اینترنت ثابت و همراه اول ۴۰ گیکا بایت است که مصرف کل مردم استان به نصف این میزان هم نمی‌رسد.

انتهای پیام/ ۵