پیگیری سوژه مردمی؛

گلایه اهالی اسدیه از عدم روشنایی بوستان شهدای گمنام/روشنایی بوستان افتتاح نشده، کابل‌ها به سرقت رفت

اهالی شهر اسدیه مرکز شهرستان درمیان از عدم روشنایی بوستان شهدای گمنام این شهر گلایه داشته و خواستار پیگیری شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، اهالی شهر اسدیه مرکز شهرستان درمیان از عدم روشنایی مناسب بوستان شهدای گمنام این شهر گلایه داشته و خواستار پیگیری شدند.
یکی از شهروندان اسدیه طی تماس با پایگاه خبری تحلیلی خاورستان، از عدم روشنایی مناسب بوستان شهدای گمنام این شهر خبر داد و گفت: نداشتن روشنایی مناسب برای بوستانی که میزبان شهدای گمنام است اصلا خوب نیست.
وی افزود: شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان است و می‌طلبد مسئولان امر از جمله شهرداری اسدیه توجه لازم را نسبت به تامین روشنایی این بوستان داشته باشند.
این شهروند با بیان این‌که نداشتن روشنایی مناسب بوستان شهدای گمنام شهر اسدیه محلی برای حضور افراد معتاد در این محل شده، اظهار کرد: با توجه به گرم شدن هوا، مردم شب‌ها برای پیاده روی و استفاده از هوای آزاد با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک می‌خواهند از این بوستان استفاده کنند اما با توجه به عدم روشنایی مناسب این حق از مردم گرفته شده و حضور در این بوستان با توجه به عدم روشنایی مناسب بسیار ترسناک است.
وی عنوان کرد: شنیده شده بنیاد علوی نهاد توسعه و پیشرفت شهرستان درمیان مبلغی اعتبار برای تامین روشنایی این بوستان در نظر گرفته اما در حال حاضر این بوستان حداقل روشنایی مناسب را ندارد.
این شهروند خواستار پیگیری این مشکل و تامین روشنایی مناسب بوستان شهدای گمنام شهر اسدیه شد.
افشین عابدینی شهردار اسدیه در گفت‌وگو با خاورستان، در این خصوص اظهار کرد: بوستان شهدای گمنام شهر اسدیه در حال بازسازی است.
وی افزود: تجهیزات روشنایی برای این بوستان خریداری و داخل شهرداری است.
روشنایی بوستان افتتاح نشده، کابل‌ها به سرقت رفت
شهردار اسدیه بیان کرد: طی دو هفته گذشته تجهیزات بوستان را نصب و کار کابل‌کشی را انجام دادیم اما متاسفانه چند روز بعد از نصب تجهیزات، کابل‌های برق بوستان به سرقت رفت.
عابدینی با بیان این‌که مجدد سفارش تهیه کابل داده شده، عنوان کرد: این بوستان با همکاری بنیاد علوی در حال ساخت است.
وی در مورد تخصیص مبلغ در نظر گرفته شده از طرف بنیاد علوی که از طرف شهروندان مطرح شده، اظهار کرد: تاکنون بنیاد علوی هیچ مبلغی برای ساخت بوستان شهدای گمنام اسدیه به شهرداری پرداخت نکرده و قرار است همکاری مالی داشته باشد.
شهردار اسدیه گفت: تاکنون شهرداری اسدیه یک میلیارد تومان اعتبار برای ساخت المان، سنگ‌فرش کف و ساخت ۱۵ آلاچیق در این بوستان هزینه کرده است.
عابدینی خاطرنشان کرد: برای خریداری تجهیزات روشنایی این بوستان، بنیاد علوی متعهد شده کمک مالی به شهرداری داشته باشد اما تاکنون مبلغی از سوی بنیاد علوی به شهرداری نرسیده است.
وی ادامه داد: شهرداری اسدیه مقداری از تجهیزات مورد نیاز روشنایی بوستان را خریداری کرده اما هزینه این تجهیزات را نیز تاکنون بنیاد علوی به شهرداری پرداخت نکرده است.
شهردار اسدیه بیان کرد: طبق صحبتی که اخیرا با دوستان بنیاد علوی داشتم مقرر شده طی یک ماه آینده هزینه خریداری تجهیزات مورد نیاز برای تامین روشنایی بوستان شهدای گمنام اسدیه پرداخت شود.
تکمیل و تجهیز بوستان شهدای گمنام نیازمند یک میلیارد تومان اعتبار
عابدینی با بیان این‌که تکمیل و تجهیز تمام بوستان شهدای گمنام اسدیه برای روشنایی به یک میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، افزود: بنیاد علوی متعهد شده که این یک میلیارد تومان را پرداخت کند و امیدواریم طی یک ماه آینده این مبلغ به دست ما برسد. ضمن این‌که بنیاد علوی مبلغی که تعهد کرده را پرداخت خواهد کرد و تاکنون شاهد بدقولی از طرف بنیاد علوی نبوده‌ایم.
وی خاطرنشان کرد: تجهیزات روشنایی این بوستان نصب شد اما هنوز افتتاح نشده به سرقت رفت که برای دستگیری سارق یا سارقان نیز به دادگستری شهرستان درمیان شکایت کرده و امیدواریم سارق یا سارقان پیدا شوند.
بوستان شهدای گمنام اسدیه
انتهای پیام/۱۲۷