پیگیری سوژه مردمی؛

گلایه اهالی سربیشه از اعمال دیرهنگام تعرفه گاز زمستانی/ هاشمی: تعیین فصل سرد برنامه کشوری است

هاشمی مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: تعیین فصل گرم و سرد سال یک برنامه کشوری است و به دست استان و شرکت گاز خراسان‌جنوبی نیست.

به گزارش خبرنگار خاورستان، اهالی شهر سربیشه از دیربودن زمان اعمال تعرفه گاز زمستانی در شهر سربیشه گلایه داشته و خواستار پیگیری شدند.
یکی از اهالی شهر سربیشه در گفت‌وگو با خاورستان، در این خصوص اظهار کرد: شهرستان سربیشه از اواخر مهرماه سرد می‌شود به طوری که طبق آمار هواشناسی، جزو سردترین شهر استان و حتی کشور است.
وی افزود: اما تعرفه زمستانی در این شهرستان مانند سایر نقاط، از ۱۵ آبان‌ماه اعمال می‌شود.
این شهروند بیان کرد: با توجه به این‌که سرمای هوا در سربیشه زیاد است باید درجه حرارت بخاری زیاد باشد و در برخی منازل بیش از یک بخاری روشن است.
وی اظهار کرد: با توجه به این‌که تعرفه گاز به صورت تصاعدی افزایش پیدا می‌کند؛ یعنی در بازه‌های مختلف مصرف “مترمکعب” قیمت تفاوت دارد، با افزایش مصرف و وجود تعرفه تابستانی در سربیشه، هزینه قبض گاز بسیار افزایش پیدا می‌کند به طوری که از عهده مردم خارج است.
این شهروند بیان کرد: مردم سربیشه خواستار اعمال تعرفه گاز زمستانی حداقل یک ماه زودتر هستند.
پاسخ مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی به گلایه اهالی سربیشه
برای پیگیری این مسئله با مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان‌جنوبی گفت‌وگو کردیم.
سید محمود هاشمی مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: تعیین فصل گرم و سرد سال یک برنامه کشوری است و به دست استان و شرکت گاز خراسان‌جنوبی نیست.
وی افزود: تنها تفاوتی که در این زمینه وجود دارد اقلیم است و چون شهرستان سربیشه در کشور جزو شهرستان‌هایی است که در اقلیم سرد قرار گرفته تعرفه گاز بهای مصرفی آن نسبت به سایر نقاط استان مقداری کمتر است.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی بیان کرد: گاز بهای مصرفی بر اساس یک فرمول محاسبه می‌شود و مبلغ گاز بهای در شهرستان سربیشه با سایر شهرستان‌های استان تفاوت دارد.
هاشمی عنوان کرد: تعیین اقلیم بر اساس گزارشات هواشناسی در شرکت ملی گاز ایران انجام می‌شود.
وی با بیان این‌که تعیین فصل سرد و گرم سال جزو قوانین شرکت ملی گاز است، گفت: فصل گرم و سرد سال در تمام کشور از یک تاریخ آغاز می‌شود؛ تغییر بازه زمانی چند روز زودتر یا دیرتر امکان‌پذیر نیست.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: بازه زمانی مشخص شده آغاز فصل گرم و سرد سال قانونی است که مصوب شده و اجرا می‌شود و با درخواست از سوی استان‌ها قابل تغییر نیست.
هاشمی اظهار کرد: تعیین اقلیم سرد یا گرم برای نقاط مختلف کشور بر اساس گزارشات هواشناسی قابل تغییر است و این امکان برای استان‌ها فراهم نیست.
انتهای پیام/۱۲۷