پیگیری سوژه مردمی؛

گلایه اهالی موردستان از اجرانشدن شبکه فاضلاب بعد از گذشت ۲۰ سال/ سرپرست اداره آب بشرویه: بازنگری مطالعات در حال انجام است

اهالی روستای موردستان شهرستان بشرویه از اجرایی‌نشدن شبکه فاضلاب روستا گلایه‌مند هستند.

مهدی رضایی عضو شورای اسلامی روستای موردستان شهرستان بشرویه در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: آب قنات روستای موردستان مورد استفاده کشاورزی است و متأسفانه فاضلاب چند خانواده در روستا به سمت قنات می‌رود.
مصوبه مجلس اجرایی نشد
وی با بیان این‌که در این خصوص مکاتبات زیادی انجام داده‌ایم، افزود: طرح اجرایی شدن شبکه فاضلاب روستای موردستان در مجلس ششم به تصویب رسیده اما تاکنون اجرایی نشده است.
عضو شورای اسلامی روستای موردستان بیان کرد: علاوه بر روستای موردستان سه روستای دیگر به این طرح الحاق شد و علی‌رغم این‌که اولویت با موردستان بود و اتصالات برای اجرای شبکه فاضلاب خریداری شد اما کار اجرایی نشده و پیمانکار کار را رها کرده و رفته است.
رضایی عنوان کرد: لوله و اتصالات خریداری شده برای اجرای طرح فاضلاب روستای موردستان در اداره آب و فاضلاب شهرستان بشرویه موجود است.
وی از اختصاص ۱٫۵ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح فاضلاب در این روستا خبر داد و گفت: با این اعتبار مقداری از شبکه فرسوده روستا تعویض شده و مابقی قرار بود برای اجرای طرح فاضلاب استفاده شود اما از تخصیص و هزینه مابقی اعتبار اطلاعی ندارم چراکه آب و فاضلاب روستایی در آن زمان در این خصوص چیزی به شورای روستا اعلام نکرد.
بازنگری مطالعات شبکه جمع‌آوری فاضلاب تا پایان بهمن‌ماه
سید مهدی جوادی سرپرست امور آب و فاضلاب شهرستان بشرویه در این خصوص به خاورستان، گفت: بازنگری مطالعات شبکه جمع آوری فاضلاب و تصفیه خانه فاضلاب روستای موردستان توسط شرکت مشاور تا پایان بهمن ماه سال جاری در حال انجام است.
وی افزود: لوله‌های فاضلاب خریداری شده و در انبار اداره آب و فاضلاب شهرستان بشرویه موجود است.
سرپرست امور آب و فاضلاب شهرستان بشرویه بیان کرد: پس از اتمام مطالعات طرح و تخصیص اعتبار لازم اجرای شبکه فاضلاب روستا طبق طرح اجرا خواهد شد.
جوادی به اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای طرح فاضلاب روستای موردستان در مجلس اشاره کرد و افزود: سه کیلومتر شبکه آب روستا از اعتبار تخصیص داده شده اجرایی شد ضمن این‌که لوله و اتصالات جهت اجرایی شدن شبکه فاضلاب روستا نیز از همان اعتبار خریداری شده و در حال حاضر در انبار اداره آب و فاضلاب بشرویه موجود است.
وی خاطرنشان کرد: اهالی موردستان مطمئن باشند لوله و اتصالاتی که برای اجرای شبکه فاضلاب روستا خریداری شده قطعا برای همین موضوع استفاده خواهد شد و قرار نیست در جای دیگری مورد استفاده قرار گیرد چراکه اموال دولت بوده و مستندات خرید و وجود آن موجود است.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۴۰/ ۴