پیگیری سوژه مردمی؛

گلایه اهالی نوغاب از قطعی و کمبود آب در این روستا/ احمدی: توزیع آب در نوغاب بر اساس عدالت است

اهالی روستای نوغاب شهرستان درمیان از قطعی و کاهش فشار آب در این روستا گلایه مند هستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، قطعی آب در شهرستان درمیان مسئله ای است که از اوایل خرداد ماه در این شهرستان رخ نمایی میکند و اهالی روستاهای این شهرستان را با مشکلات فراوانی مواجه کرده است.

مجتمع فخرود در شهرستان درمیان یکی از مجتمع هایی است که هر ساله در فصل تابستان به دلیل کمبود منابع آب اهالی روستاهایی که از این مجتمع آبگیری میشوند را با چالش مواجه میکند.

بیش از ۲۰ روستای شهرستان درمیان از مجتمع فخرود آبرسانی میشوند.

۳۱ خرداد ماه گزارشی با عنوان ” پایِ کمبودِ منابع آب روی گلوی برخی از روستاهای شهرستان درمیان / گزینه های روی میز آبفا برای قطع نشدن نفسهای مجتمع فخرو” در این پایگاه خبری تحلیلی منتشر شد.

ظاهرا این بار قطعی آب به روستای نوغاب رسیده طی روزهای گذشته اهالی روستای نوغاب شهرستان درمیان از قطعی و کاهش فشار آب در این روستا گلایه مند بوده و هستند.

قطعی آب در نوغاب

یعقوبی دهیار روستای نوغاب در گفت و گو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: قطعی آب یکی از معضلات روستاهای شهرستان درمیان است.

وی افزود: در روستای نوغاب برخی از محلات آب با فشار کم جریان دارد و در برخی از محلات آب چندین ساعت در شبانه روز قطع است.

دهیار نوغاب بیان کرد: یکی از محلات روستای نوغاب به نام کمر روز آب قطع و شب بعضی مواقع از ساعت ۱۲ تا ۴ صبح آب وصل است.

یعقوبی عنوان کرد: در محدوده شهرک روستا نیز برخی از محلات شاهد قطعی آب هستیم.

وی اظهار کرد: یکی از دلایل قطعی و کاهش فشار آب در روستای نوغاب نبود منبع آب برای این روستا است اگر منبع آب مجزایی برای روستای نوغاب احداث شود آب ذخیره شده و کمتر با مشکل کاهش فشار و قطعی آب مواجه هستیم.

دهیار روستای نوغاب گفت: قطعی آب یک معظل در شهرستان درمیان و روستای نوغاب است.

یعقوبی بیان کرد: اگر ساعت قطعی آب اطلاع داده شود بهتر است که مردم بدانند طی چه ساعتی آب قطع و وصل خواهد بود.

وی عنوان کرد: جمعیت روستای نوغاب بسیار زیاد و قطعی آب در این روستا بسیار سخت است توزیع آب برای این روستا باید مدیریت شود تا شاهد قطعی آب نباشیم

دهیار روستای نوغاب به لزوم اصلاح شبکه آب روستا اشاره و اظهار کرد: مواقعی کم آبی در شبکه حداقل باید دو روز زمان بگذرد که شبکه آب شده و به محله کمر آب برسد.

توزیع آب در نوغاب بر اساس عدالت است

حسن احمدی شاهرخت مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان درمیان در گفت و گو با خبرنگار خاورستان، در مورد قطعی و کاهش فشار آب در روستای نوغاب اظهار کرد: قبل از این هر چه آب بوده به سمت روستای نوغاب در جریان بوده و حال که آب به عدالت در شهرستان توزیع میشود شرایط برای مردم روستای نوغاب سخت شده است.

وی افزود: از ۴۵ لیتر آب در ثانیه ای که در شهرستان داریم ۱۴.۵ لیتر در ثانیه سهم روستای نوغاب است که ما باید در شبانه روز ۱۲۵۰ متر مکعب به آنها آب بدهیم که ما تا ۲۵۰ متر مکعب آب میدهیم.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان درمیان بیان کرد: علاوه بر این یک چاه آب در نزدیک نوغاب وجود دارد که شبانه روز ۴۰۰ متر مکعب تولید دارد و آب این چاه نیز به طور کامل به نوغاب داده شده یعنی نوغاب در شبانه روز ۱۸۰۰ متر مکعب آب دارد.

احمدی عنوان کرد: در نوغاب قطعی آب نداریم بلکه در محله ای با عنوان کمر در این روستا کمبود فشار آب داریم که دلیل این نیز اختلاف ارتفاع این محله با منبع در حد یک تا دو متر است و این اختلاف ارتفاع خیلی کم است و باید همیشه منبع پر آب باشد تا به این محله آب برسد.

وی تصریح کرد: در سطح شهرستان کمبود آب داریم و نمیتوان مخازن را پر آب کرد و به همین دلیل در روستای نوغاب شاهد کاهش فشار آب و اعتراض اهالی هستیم.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان درمیان با بیان اینکه کم فشاری آب را هم نبود آب تلقی میکنند، گفت: روز و شب گذشته به محله کمر روستای نوغاب آب پر فشار هدایت شده است.

چاه جدید هفته آینده وارد مدار میشود

احمدی در مورد آخرین وضعیت چاه آبی که در شهرستان در حال حفر بوده، بیان کرد: چاه در حال نصب تیر است و ان شاءالله طی روزهای ابتدایی هفته آینده وارد مدار میشود‌.

انتهای پیام/۱۲۷