پیگیری سوژه مردمی؛

گلایه بیماران بیمارستان اسدیه از تأخیر چند ساعته پزشکان در درمانگاه

بیماران بیمارستان حضرت خاتم‌الانبیا(ص) اسدیه از تأخیر چند ساعته پزشکان در درمانگاه بیمارستان گلایه‌مند بوده و خواستار پیگیری شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، روز گذشته تعدادی از بیماران بیمارستان حضرت خاتم‌الانبیا(ص) اسدیه طی تماس با پایگاه خبری تحلیلی خاورستان از تاخیر در ویزیت بیماران در درمانگاه این بیمارستان گلایه داشته و خواستار پیگیری شدند.
یکی از بیماران که از یکی از روستاهای شهرستان درمیان برای مراجعه به پزشک به بیمارستان خاتم الانبیا(ص) اسدیه رفته بود در گفت‌وگو با خاورستان، از انتظار چند ساعته بیماران برای ویزیت گلایه‌مند بود.
وی افزود: ساعت ۷ صبح برای دریافت نوبت به بیمارستان اسدیه مراجعه کردم اما تا ساعت ۱۲ ظهر برای ویزیت منتظر شدم و وقتی دلیل تاخیر را از مسئولان بیمارستان جویا شدم، منشی درمانگاه گفت امروز پزشکان جلسه دارند و تا ساعت ۱۲ امکان ویزیت بیماران نیست.
این بیمار بیان کرد: با توجه به این‌که درصد زیادی از بیماران از روستاها به شهر اسدیه برای درمان می‌روند معمولا برای این کار وسیله نقلیه کرایه کرده و چون اغلب فامیل و آشنایی در شهر اسدیه ندارند مجبور هستند تا زمان ویزیت پزشک در بیمارستان حضور داشته باشند.
وی عنوان کرد: روز گذشته هوای شهر اسدیه بسیار سرد و بارانی بود و با توجه به حجم زیاد بیماران امکان انتظار همه در سالن بیمارستان وجود نداشت و عده‌ای برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی مجبور به حضور در حیاط بیمارستان بودند که با توجه به شرایط جوی هوا وضعیت خوب نبود.
این بیمار ضمن گلایه از این اقدام، اظهار کرد: چرا پزشکان جلسه خود را خارج از ساعت ویزیت بیماران برگزار نکردند که بیماران مجبور به انتظار چند ساعته نشوند؟
برای پیگیری این موضوع با رئیس بیمارستان خاتم الانبیا(ص) اسدیه گفت‌وگو کردیم.
محمدشفیع عثمانی‌بجد رئیس بیمارستان خاتم الانبیا(ص) اسدیه در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: روز گذشته به دلیل جلسه‌ای که پزشکان داشتند بیماران درمانگاه بیمارستان اسدیه با ۲۰ دقیقه تاخیر ویزیت شدند.
وی با بیان این‌که پزشکان ساعت ۷ در درمانگاه حضور ندارند، افزود: پزشکان بیمارستان هر روز ساعت ۸ با حضور در بخش‌ها، بیماران بستری را ویزیت کرده و پس از آن حدود ساعت ۹:۳۰ در درمانگاه برای ویزیت بیماران حضور دارند.
رئیس بیمارستان خاتم الانبیا(ص) اسدیه بیان کرد: در خصوص نوبت‌گیری الکترونیک، پذیرش بیمارستان ۲۴ ساعته فعال است. نوبت‌گیری الکترونیکی که از مراکز سطح شهرستان انجام می‌شود نیز هنگام ارجاع بیمار به بیمارستان برایش نوبت دریافت می‌شود.
عثمانی در خصوص نوبت‌گیری حضوری، گفت: پذیرش بیمارستان ۲۴ ساعته فعال است و بیماران هر روز برای همان روز می‌توانند نوبت بگیرند اگر پزشکی به دلیل داشتن بیماران زیاد نوبت‌هایش تکمیل شده باشد پذیرش برای روز دیگری نوبت می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر درمانگاه بیمارستان اسدیه شلوغ نیست و بیماران به راحتی می‌توانند نوبت دریافت کنند.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۳۹/ ۴