پیگیری سوژه مردمی؛

گلایه مردم از عدم‌ترمیم آسفالت سه کیلومتر راه روستایی/ دولت توجهی به مناطق روستایی ندارد

اهالی روستای محمدآباد بیچند از توابع شهرستان نهبندان از این‌که دولت برای ترمیم آسفالت سه کیلومتر راه این روستا، اقدامی نمی‌کند، گلایه دارند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، اهالی روستای محمدآباد بیچند از توابع شهرستان نهبندان طی تماس با پایگاه خبری تحلیلی خاورستان، از وضعیت نامناسب آسفالت جاده این روستا گلایه داشته و خواستار پیگیری شدند.
۹۰ درصد جاده تخریب شده
عباسی یکی از اهالی روستای محمدآباد بیچند در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: جاده روستای محمدآباد بیچند از توابع شهرستان نهبندان چند سالی می‌شود آسفالت شده است.
وی با بیان این‌که این جاده روستایی ۳ کیلومتر است، افزود: بعد از گذشت بیش از ۶ سال از آسفالت این جاده روستایی در حال حاضر حدود ۹۰ درصد آسفالت جاده تخریب شده به طوری که تقریبا عبور و مرور از این راه روستایی آسفالت، مشکل شده است.
این فرد اظهار کرد: شورا و دهیار روستا هرچه پیگیری و نامه نگاری کردند هیچ ثمری نداشته است.
عباسی خاطرنشان کرد: علاوه بر جاده آسفالت، روستای محمدآباد بیچند یک جاده فرعی دارد که از مسیر رودخانه می‌گذرد و این راه فرعی نیز برای تردد مناسب نیست اما به دلیل عدم توجه مسئولان نسبت به روکش آسفالت جاده روستای محمدآباد بیجند، اهالی ترجیح می‌دهند به جای عبور از جاده‌ای که آسفالت خرابش باعث از بین رفتن لاستیک خودروها می‌شود از مسیر رودخانه تردد کنند.
وی گفت: جاده فرعی که از مسیر رودخانه می‌گذرد در فصل زمستان بسیار خطرناک است لذا با توجه به این‌که فصل سرد سال در پیش و شاهد بارندگی در این منطقه هستیم از مسئولان درخواست می‌شود برای روکش و ترمیم آسفالت جاده روستای محمدآباد بیچند اقدام کنند.
مسئولان کشوری توجهی به مناطق روستایی ندارند
اکبری دهیار روستای محمدآباد بیچند نیز در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: مشکل جاده این روستاها چندین سال است که وجود دارد و به دلیل مسائل مالی برطرف نمی‌شود.
وی با بیان این‌که دولتمردان در راس کشور توجهی به مناطق روستایی ندارند، افزود: متاسفانه هزینه‌های جاری و عمرانی کشور با یکدیگر مطابقت ندارد و این مسئله باعث تاخیر در اجرای پروژه‌های عمرانی شده است.
دهیار روستای محمدآباد بیچند گفت: رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به فکر مردم نیستند که اگر این گونه بود شاهد تورم به این اندازه نبودیم.
اکبری عنوان کرد: متاسفانه دولتمردان تنها به فکر ۱۰ درصد از جمعیت کشور که اطرافیان خودشان می‌شوند، هستند و دغدغه‌ای برای رفع مشکلات مردم در مناطق روستایی و مرزی ندارند.
وی خاطرنشان کرد: درست است که رفع مشکل جاده روستای بیچند نیازمند اعتبار است اما باید در راس کشور در بحث تخصیص بودجه و اعتبارات برای استان‌ها و شهرستان‌ها توجه شود تا مشکلات مردم روستایی از جمله جاده‌ها به دلیل کمبود اعتبارات چندین سال منتظر نماند تا همان مقداری که خوب است به مرور از بین برود.
در صورت تأمین اعتبار روکش آسفالت انجام می‌شود
امید کاووسی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان نهبندان در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: محورهای روستایی شهرستان نهبندان به علت کویری بودن منطقه و در اثر بارندگی زیاد در دو سال گذشته دچار آسیب شده است.
وی افزود: همچنین به دلیل وجود معادن در این منطقه و تردد خودروهای سنگین بر روی جاده‌های روستایی، این امر باعث تخریب جاده‌ها می‌شود.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان نهبندان بیان کرد: به دلیل محدودیت اعتبارات جهت اجرای روکش آسفالت محورهای فرعی و روستایی اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان نهبندان نسبت به ترمیم مقطعی (چاله پرکنی و لکه گیری محور) اقدام کرده است.
کاووسی عنوان کرد: در صورت تامین اعتبار لازم توسط شورای برنامه‌ریزی نسبت به روکش آسفالت اقدام خواهد شد.
براساس اولویت راه‌های روستایی اقدام می‌شود
مجید بیکی فرماندار شهرستان نهبندان نیز در خصوص جاده روستای محمد آباد بیچند در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: روستای محمد آباد بیچند جاده دارد و مسیری که به سمت بیچند می‌روند قابل حرکت و استفاده است اما مسیر کوتاهی که به سمت محمدآباد است به دلیل این‌که یک روکش سطحی و نازکی در مسیر اجرا شده و به دلیل تردد بیش از حد خودروهای سنگین در این محور جاده خراب و دچار آسیب جدی شده است.
فرماندار نهبندان بیان کرد: موضوع راه روستای محمدآباد بیچند به راهداری منعکس و بازدید از این جاده شکل گرفته است اما با توجه به این‌که در سطح شهرستان نهبندان جاده‌های روستایی زیادی داریم که دچار مشکل شده است لذا در حال حاضر براساس اولویت‌هایی که راه‌های روستایی در سطح شهرستان دارد و اعتباراتی که تخصیص پیدا کرده بحث رفع مشکل راه‌های روستایی در حال انجام است.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۳۸/ ۴