در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی مطرح شد؛

گلایه مردم از نابسامانی در بازار و تفاوت قیمت‌ها/ رسیدگی به بیش از پنج هزار پرونده تخلف در خراسان جنوبی

حجت الاسلام حمیدی رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان این‌که باید نظارت سیستماتیک بر بازار حاکم باشد تا امکان تخلف به حداقل برسد، گفت: مردم بیش از افزایش قیمتها از نابسامانی در بازار و تفاوت قیمت‌ها گلایه دارند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، امروز مراسم تودیع و معارفه مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی برگزار شد. در این مراسم از خدمات محمدحسین اشرفی تقدیر و حسین حسن‌پور به عنوان مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی معرفی شد.
حجت الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی در این مراسم، به موضوع انتخابات اشاره و اظهار کرد: انتخابات مسأله بسیار مهم سیاسی و اجتماعی است و وظایف ما در موضوع انتخابات وظیفه فردی، سازمانی و اداری است.
وی افزود: در بعد وظیفه سازمانی و اداری، برای قوه قضاییه و سازمان‌های تابعه، وظایف نظارتی، رسیدگی به برخی جرائم و تخلفات و ستاد پیشگیری جرائم دیده شده است.
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی بیان کرد: وظایف سازمانی را باید بدون جانب داری و فاصله گرفتن از مجرای عدالت به درستی انجام داد.
حجت الاسلام حمیدی عنوان کرد: در رابطه با اصل انتخابات و موضوع مشارکت عمومی هیچ‌ کس نباید بی‌تفاوت باشد و هم باید خودمان مشارکت فعال داشته و هم دیگران را به این امر تشویق کنیم.
وی با بیان این‌که سازمان تعزیرات حکومتی مرجع رسیدگی به تخلفات بازار است، اظهار کرد: اما مهمتر از آن مسئله نظارت و مدیریت بازار است.اگرچه سازمان تعزیرات حکومتی اقدامات خوبی در این زمینه داشته اما متولی بازرسی و نظارت دستگاه‌های دیگری هستند که نظارت‌ها باید هدفمند و مستمر و از حالت سنتی خارج شود و به شکل مدرن و مبتنی بر فناوری روز شکل بگیرد تا تاثیر لازم را داشته باشد.
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی تاکید کرد: امروز در بازار به نظارت مستمر نیاز داریم؛ گرانی‌های فراوان و افسارگسیخته‌ای که اتفاق می‌افتد ناشی از عدم نظارت دستگاه‌های متولی است که اگر نظارت درست شکل بگیرد حالت پیشگیری خواهد داشت.
حجت الاسلام حمیدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نظارت‌ها مستمر نیست در صورتی که باید هر روز بازار را تحت کنترل و نظارت داشته باشیم نه این‌که فقط طرح های نظارتی مناسبتی اجرا شود.
وی با بیان اینکه باید نظارت سیستماتیک بر بازار حاکم باشد تا امکان تخلف به حداقل برسد، گفت: مردم بیش از افزایش قیمتها از نابسامانی در بازار و تفاوت قیمت‌ها گلایه دارند. اگر افزایش قیمت معقول و با نظارت یکسان اتفاق بیفتد، شاید مردم زیاد نگران نباشند و افزایش قیمت ها نیز باید همراه با توجیه افکار عمومی باشد.
محمدحسین اشرفی مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی در این جلسه، اظهار کرد: طی سال گذشته پنج هزار و ۴۵۰ پرونده در ۶ شهرستان استان که تعزیرات حکومتی دارد تشکیل و مختومه شده است.
وی در مورد زمان رسیدگی به پرونده‌ها، افزود: در بخش کالا و خدمات در ۱۶ روز، حوزه بهداشت و درمان ۱۴ و قاچاق ۳۰ روز پرونده‌ها رسیدگی شد.
مدیرکل پیشین تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی بیان کرد: زمان رسیدگی پرونده‌ها در شعبه‌های تجدید نظر نسبت به سال‌های قبل کاهش چشمگیری داشته است.
اشرفی در مورد گشت‌های مشترک روزانه در سطح استان، عنوان کرد: سامانه ۱۳۵ ستاد خبری یکی از ظرفیت‌های سازمان تعزیرات حکومتی است که روزانه شکایات مردمی از طریق این سامانه بررسی می شود.
وی از راه اندازی ادارات تعزیرات حکومتی در شهرستان‌های درمیان و بشرویه طی سال گذشته خبر داد و گفت: در شهرستان‌هایی که فاقد تعزیرات حکومتی است به کمک شعبه سیار به پرونده‌ها رسیدگی می‌شود.
انتهای پیام/۱۲۷