گلایه مردم خراسان جنوبی از صف‌های طولانی دریافت کد بورسی سهام عدالت

۴۶۰ هزار نفر سهامدار شرکت سرمایه‌گذاری خراسان جنوبی از اینکه برنامه مشخصی برای دریافت کد بورسی و احراز هویت وجود ندارد گلایه‌مند بوده که چرا ابتدا اعلام شد نیازی به دریافت کد نیست و اکنون اصرار بر دریافت کد بورسی است.

به گزارش خاورستان به نقل از تسنیم، ۴۶۰ هزار نفر سهامدار شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت خراسان جنوبی هستند که از این تعداد ۱۸۰ هزار نفر روش غیر مستقیم را انتخاب کردند.
شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت خراسان جنوبی نخستین شرکتی بود که در کشور به ثبت رسید اما آنچه این روزها دغدغه مردم استان شده است دریافت کد بورسی و احراز هویت است.
چیزی که برای مردم به ویژه روستائیان مشکل ساز شده است چرا که باید به نزدیک‌ترین دفتر پیشخوان دولت بروند و برای ثبت نام و کد احراز هویت اقدام کنند.
حال در این روزهای کرونایی که حضور مردم برای دریافت کد بورسی باعث تجمع در دفاتر پیش‌خوان دولت شده است.
مردم بیم آن دارند که با وجود این صف‌های شلوغ بار دیگر وضعیت شهر و استانمان قرمز شود.
یکی از شهروندان در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: از روستا آمده و خود را به شهر حاجی آباد رسانده‌ام تا بتوانم نسبت به احراز هویت و گرفتن کد سجام اقدام کنم.
وی افزود: در دفتر پیشخوان با صف زیاد جمعیتی مواجه شدم چرا مسئولان نظارت نمی‌کنند باید برنامه‌ریزی درستی شود تا حضور افراد زیاد در این مکان‌ها جلوگیری شود و هم اینکه مردم در این روزهای سرد زمستان و با وجود شیوع کرونا سرگردان نباشند.
یکی دیگر از شهروندان نیز با بیان اینکه مسئولان یک روز اعلام می‌کنند که نیازی به کد احراز هویت نیست و الزامی نبوده و از سویی دیگر این روزها اصرار دارند مردم هرچه زودتر برای دریافت کد اقدام کنند.
به دنبال تشکیل صف‌های طولانی در برخی نقاط زیرکوه فرماندار این شهرستان روز گذسته از دفاتر پیشخوان بازدید کرد و از مردم خواست به صورت غیر حضوری نسبت به احراز هویت اقدام کنند.
معاون اداره کل اقتصاد و دارایی خراسان جنوبی نیز بیان کرد: ۴۶۲ هزار نفر در قالب شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت خراسان جنوبی ساماندهی شدند و ۱۸۰ هزار نفر در استان روش غیرمستقیم را در اداره و مدیریت سهام عدالت انتخاب کرده‌اند.
بهروزی با بیان اینکه افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند ۲۹ درصد کل سهامداران عدالت استان هستند افزود: مجموع دارایی شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت خراسان جنوبی بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان است که دارایی شرکت برابر با ارزش اعتبارات ۳۰ ساله تملک دارایی استان و بالاتر از ارزش تولیدات استان است.
وی با بیان اینکه تاکنون ۱۸۲ هزار نفر در استان کد بورسی دریافت کرده‌اند گفت: از بخشداران و نهادهای حمایتی درخواست می‌شود زمینه ثبت‌نام خانوارها را برای دریافت کد بورسی فراهم کنند تا از ازدحام جمعیت در دفاتر پیش خوان جلوگیری شود.
انتهای پیام/۴