استاندار خراسان‌جنوبی تاکید کرد

گلایه معتمدیان از زمان‌بَر شدن اجرای نهضت گلخانه‌ای/ طی چهل و هشت ساعت برنامه زمان بندی طرح مجتمع‌های گلخانه‌ای ارائه شود

معتمدیان در جلسه ستاد گلخانه‌های خراسان‌جنوبی بر تسریع در عملیاتی شدن طرح نهضت گلخانه‌ای تأکید کرد.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در جلسه ستاد گلخانه‌های خراسان‌جنوبی اظهار کرد: این طرح باید هرچه زودتر وارد فاز عملیاتی شده و تشریفات و کاغذبازی نباید مانع انجام کار شود.
وی با گلایه از زمان بر شدن روند اجرای طرح افزود: نگاه های تنگ نظرانه و سخت‌گیری‌های بی‌مورد، ترمز توسعه و فرصت ‌سوزی آبادانی استان است.
استاندارخراسان‌جنوبی با تشریح اهمیت پروژه احداث هزار هکتار گلخانه در استان بیان کرد: هدف گذاری این است که تا پایان سال، نیمی از تعهدات اجرا شود و این اجرا به معنای واگذاری زمین، احداث سازه ها و رسیدن به مرحله تولید است.
معتمدیان ادامه داد: در احداث زیرساخت ها و سازه های گلخانه ای باید به اقلیم هر منطقه توجه و از پیمانکاران و سرمایه گذاران بومی استان استفاده کرد و به دنبال آن باشیم تا هزینه‌های تمام شده به حداقل برسد.
وی تشریح مزایای طرح برای مردم را ضروری برشمرد و خاطرنشان کرد: «نهضت گلخانه» به ادبیات اقتصادی استان اضافه شده و ضرورت دارد منافع این طرح بزرگ تشریح شود تا استقبال مردم و سرمایه گذاران استان را شاهد باشیم.
استاندار خراسان‌جنوبی افزود: برگزاری کارگاه‌های آموزشی و توجیهی، ارتباط با استان های موفق در حوزه گلخانه و تشریح مزایای طرح از جمله وام ارزان قیمت و تامین زیرساخت‌ها باید در دستور کار متولیان این پروژه به ویژه جهاد کشاورزی استان باشد.
کاغذ بازی‌ها دلیل متوقف شدن پروژه‌های دولتی/طی چهل و هشت ساعت آینده، برنامه زمان بندی طرح مجتمع‌های گلخانه‌ای ارائه شود
معتمدیان گفت: در بخش منابع طبیعی باید موانع را برطرف کرده و تغییر رویکرد بدهیم، زیرا یکی از دلایل متوقف شدن پروژه‌های دولتی، کاغذ بازی و مشمول زمان شدن طرح هاست و زمان بر شدن پروژه ها، موجب افزایش هزینه‌های تمام شده و هدررفت بیت المال است.
وی دستور داد، طی چهل و هشت ساعت آینده، برنامه زمان بندی طرح مجتمع‌های گلخانه‌ای تا پایان سال، شامل جزئیات طرح از مرحله استعلامات و واگذاری زمین تا مرحله وام، احداث سازه و فروش محصولات به استانداری ارائه شود.
انتهای پیام/۱۲۷